ЄС офіційно визнав українські COVID-сертифікати в застосунку Дія

Європейський Союз визнав, що українські COVID-сертифікати у застосунку «Дія» відповідають європейським.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації, передає Громадське, інформує NNS.

«Українці знову зможуть безпечно подорожувати без обмежень, які спричинила пандемія»,зазначили у відомстві.

Там пообіцяли розповісти про технічні деталі та як і коли українці зможуть подорожувати з сертифікатами на брифінгу у п’ятницю, 20 серпня.

Як зазначено на сайті Єврокомісії, Україну підключать до європейської системи сумісності сертифікатів 20 серпня.

Повідомляється, що сьогодні Єврокомісія ухвалила рішення про еквівалентність для Північної Македонії, Туреччини і України.

В Україні з 1 липня в тестовому режимі почали видавати COVID-сертифікати через мобільний додаток або портал «Дія». Ці документи є підтвердженням, що їхній власник чи власниця не є носієм коронавірусу. За даними Мінцифри, на тестування сертифікатів зареєстрували 34 650 людей.

COVID-сертифікати видаватимуть, якщо ви завершили вакцинацію проти коронавірусу, або перехворіли на COVID-19 і ці дані внесені до електронної системи охорони здоров’я, або маєте негативний ПЛР-тест.

Поки що COVID-сертифікат видають лише вакцинованим.

Водночас українці, які повністю вакцинуються проти коронавірусу, тобто отримають обидві дози препарату, за потреби можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Воно не є COVID-сертифікатом чи COVID-паспортом, але його можна показати під час перетину кордону. У свідоцтві вказується лише інформація про щеплення, а в сертифікаті вказуватимуть також інформацію про негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19.

To Top