Як річний тариф на газ вплине на субсидії для українців

З 1 травня українців автоматично переведуть на нові газові контракти. Постачальники зафіксують ціни на цілий рік. Як це позначиться на субсидії?

Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна, передає NNS.

Що пропонують побутовим споживачам?

В Україні з’явиться річний газовий продукт для населення. Нові правила днями встановив регулятор. Кожен постачальник повинен до 25 квітня включно опублікувати на своєму сайті пропозицію з фіксованою ціною на рік. З 1 травня всіх українців автоматично переведуть на цей тариф.

“Ключова ідея річного контракту – зафіксувати ціну на газ на цілий рік. Споживач платить точно так само, як він платив раніше, до 25 числа наступного місяця, у порядку оплати взагалі нічого не змінилося. Ціна зафіксована на весь рік, а оплата проводиться в залежності від обсягу споживання”,пояснює керівник відділу зовнішніх комунікацій “ЙЕ Енергія” Ольга Каменець.

Важливий момент: постачальники не можуть збільшувати ціну, встановлену в річному контракті, тільки знижувати. Споживач може в будь-який момент відмовитися від нових умов і перейти на інший продукт (місячний, квартальний, особливий тариф на опалювальний сезон тощо) або ж взагалі піти до іншого постачальника. Але у випадку цінових коливань повернутися назад вже не може вийти.

“ГК “Нафтогаз України” не обмежує клієнтів у кількості та частотності переходів від одного тарифного плану до іншого. Однак звертаємо увагу: у проекті відповідної постанови НКРЕКП йдеться, що кожний постачальник самостійно приймає рішення про обмеження з точки зору частоти і кількості змін тарифних планів”,уточнив директор дивізіону “Роздрібний бізнес” групи “Нафтогаз” Максим Рабінович.

У компанії також додали, що для субсидіантів і пільговиків нічого не змінюється. Субсидія залишається монетизованою. Під час зміни постачальника споживач не втрачає субсидію і соцвиплати.

“Домовилися з Мінсоцом, що субсидіанти навіть не повинні нести жодних довідок і відвідувати органи соцстраху у зв’язку з карантином. Тепер інформацією про клієнтів кожен місяць обмінюється виключно постачальник з управлінням соцзахисту населення. Ми зацікавлені в тому, щоб людині нарахували субсидію, щоб вона нею заплатила за газ”,розповіли виданню в ГК “Нафтогаз”.

Поки ні один з великих постачальників не зміг відкрити свою ціну на річний продукт. Не під запис учасники ринку сходяться на думці, що вона точно не залишиться на рівні 6,99 грн за кубометр. При цьому багато хто чекає, коли опублікує свою пропозицію “Нафтогаз”, щоб розуміти приблизний порядок цін.

Водночас джерело РБК-Україна в правлячих колах каже, що з 1 травня очікується підвищення ціни на газ. Передбачається, що в річних тарифах українці побачать цифру на рівні 7,99 грн/м3.

“Влітку всім все одно, а ось взимку можуть бути проблеми”,резюмував співрозмовник.

To Top