Як часто і який алкоголь вживають українці – опитування

66% опитаних українців вживають алкогольні напої.

Серед них 33% п’ють рідше, ніж раз на місяць, 26% — кілька разів на місяць, 7% — кілька разів на тиждень, 1% — щодня.

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 25-27 квітня, пише Громадське, передає NNS.

З’ясувалося, що 32% опитаних взагалі не вживають алкогольних напоїв. Частіше алкоголь п’ють чоловіки, молодь і люди середнього віку та більш забезпечені громадяни.

Найпопулярнішими алкогольними напоями серед опитаних, які вживають алкоголь, є вино (36%) і пиво (29%). Горілку вживають 20%, коньяк — 17%, домашні вина, настойки — 14%, шампанське, ігристі вина — 12%, віскі — 7%, самогон — 6%.

Такі напої як сидр, ром, наливки чи настоянки, вермут, коктейлі, джин, лікери вживають 1-2% опитаних українців.

Вино частіше споживають на заході та в центрі України. Також у західному регіоні більш поширені домашні вина і настойки та самогон. На сході частіше обирають горілку.

Молодь частіше споживає пиво і вино, люди старшого віку — горілку, коньяк, домашні вина і настоянки, а також самогон. Жінки вдвічі частіше за чоловіків споживають вино, також вони частіше п’ють домашні та ігристі вина.

А серед чоловіків найпопулярнішим є пиво (40%), а також горілка (31%). Також вони частіше споживають коньяк, віскі і самогон.

Чому п’ють

Українці відповіли, що найчастіше вживають алкоголь на честь свята або якоїсь події (67%). Щоб гарно провести час із близькими, споживають спиртне 30%, щоб розслабитися чи підняти настрій — 24%.

Серед інших приводів: щоб насолодитися смаком — 9%, добре підходить до страв — 8%, корисно для здоров’я — 7%, допомагає заснути — 4%.

Як щодо шкоди?

Більш як половина опитаних українців (54%) вважають, що існують безпечні дози алкоголю, які нешкідливі для здоров’я. Водночас 45% з цим не згодні. Частіше з тим, що є безпечні дози, погоджуються чоловіки.

Менш шкідливими алкогольними напоями кожен третій опитаний назвав вино, кожен п’ятий — домашні вина. Лише 10% вважають, що менш шкідливим алкоголем є горілка, 8% — пиво, 6-7% — називали коньяк та самогон.

Чверть опитаних переконані, що всі алкогольні напої шкідливі. Частіше таку думку висловлюють молодші респонденти. Жінки менш шкідливим напоєм назвали вина, а також домашні вина і настойки. Чоловіки ж менше шкоди вбачають у горілці, пиві та самогоні.

Опитування проводили серед 1500 дорослих людей з усіх областей, крім анексованого Криму та тимчасово окупованих територій Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення.

Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing) — телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більш як 2,5%.

To Top