Ексрегіонал Шипко став виконувачем обов’язків директора Національного інституту раку

Колишнього депутата від «Партії регіонів» та «Відродження» Андрія Шипка призначили виконувачем обов’язків директора Національного інституту раку.

Про це Громадському повідомило джерело в Національному інституті раку, передає NNS.

Влітку 2020 року виконувач обов’язків директора Олександр Яцина представив Андрія Шипка своїм заступником. Наразі на сайті інституту Шипко вже вказаний в.о. директора, раніше він був першим заступником директора.

Скріншот

Яцина став в. о. директора після того, як попередню директорку Олену Колесник відсторонили від роботи у 2019 році.

Що відомо про Шипка?

Він — колишній член «Партії регіонів» (2006–2014 роки). У 2012 році Шипко потрапив до Верховної Ради від «Партії регіонів». Він був одним із депутатів, які голосували за «диктаторські закони» у січні 2014 року. Їх ухвалили з численними порушеннями процедури — зокрема «регіонали» та їхні союзники голосували підняттям рук, без обговорення, а тексти законів стали доступні тільки після того, як депутати за них проголосували.

У 2013 році журналісти «Цензор.нет» опублікували фото, де Шипко начебто вирішує, чи надавати ліцензії на медичну практику.

Перед тим Шипко працював із Юрієм Вілкулом у Дніпропетровській обласній раді (батько Олександра Вілкула, ексвіцепрем’єр-міністра України за часів уряду Миколи Азарова).

Після подій Революції гідності Шипко вийшов із партії, у 2015–2019 роках він був членом партії «Відродження», від якої потрапив до парламенту 8-го скликання.

Андрій Шипко брав участь у конкурсі на голову Національної служби здоров’я України, але після одного з етапів вибув із конкурсу.

Олігарх Ігор Коломойський називав Шипка своїм другом, а також пророкував йому посаду міністра охорони здоров’я у 2019 році.

Крім того, рух «Чесно» вказує, що ексдепутат є фігурантом антикорупційних розслідувань. Зокрема, дружина Андрія Шипка начебто збудувала клубну багатоповерхівку замість реконструкції.

To Top