Декілька банків в Україні можуть закритися у найближчий рік

Новий банкопад Україні не загрожує, але ринок цілком можуть покинути кілька фінансових установ уже в найближчий рік.

Таку думку висловив голова правління Юнекс Банку Іван Світек, з посиланням на UBR пише Курс України, передає NNS.

“Я не можу виключити, що в найближчий рік банківський ринок покинуть ще кілька учасників. Однак називати це банкопадом не можна. По-перше, мова може йти про дві-три фінустанови, що категорично не підходить під термін “тенденції”. По-друге, потрібно розуміти суть і причини кожного кейса”,говорить банкір.

На його погляд, головна причина випадків банкрутства і визнання банків проблемними зараз пов’язана з втратою інтересу інвесторів до банківського активу. Як у частині докапіталізації, в тому числі у відповідь на зростаючі вимоги регулятора, так і в частині управління.

“Банківський бізнес дуже непростий, він вимагає бізнес-моделі, уваги, ресурсів, постійної роботи. Особливо зараз, коли відношення споживача до фінансових послуг швидко змінюється. Якщо не рухатися вперед на агресивному конкурентному ринку, поступово актив буде перетворюватися в пасив. На цьому етапі акціонери зазвичай і приходять до висновку, що проект слід або продати, або згорнути”,зазначає Іван Світек.

Покупців на українські банки зараз практично немає, додає він. Насправді їх вкрай мало і на глобальному ринку.

Класичний банк зараз може зацікавити інвестора швидше як платформа для запуску нових інноваційних форматів фінансових послуг, ніж як окремий бізнес. І це є основною причиною сьогоднішніх і можливих майбутніх доглядів з ринку.

“Тобто, на мій погляд, мовиться скоріше про пасивну здачу банківської ліцензії, ніж про реальне банкрутство. Це абсолютно нормальний процес, який не несе ніякої загрози для банківської системи”,резюмував голова правління Юнекс Банку.

To Top