Ціни на харчові продукти напередодні свят практично завжди йдуть вгору. В першу чергу дорожчає те, що має великий попит.
Також деякі види продуктів дорожчають по сезону – овочі, фрукти, молоко і м’ясо.
Які продукти до новорічного столу варто купувати вже зараз, розповіли експерти в коментарі для Vesti, передає РБК-Україна, інформує НСН.
Експерти відзначають, що за 2021 рік харчові продукти подорожчали в середньому на 30%.
Однак, це ще не межа і в грудні цінники знову поповзуть вгору. Очікується, що вартість продуктів до кінця місяця збільшиться ще на 5-15%.
За прогнозом експертів, очікується подорожчання стандартних продуктів, які використовують для святкового столу – м’яса і молочних продуктів.
“Можна купити вершкове масло, яке підніметься в ціні на 15%. Те ж стосується і вершків. Можна заморозити філе курятини, поки воно коштує близько 130 гривень, а до Нового року воно ще додасть мінімум 10-20 грн. Також можна запастися свининою і яловичиною”,радить ритейлер Валерія Кушнір.
Також фахівці рекомендують запастися яйцями та майонезом, оскільки ціна може підстрибнути майже у два рази.
“Не варто забувати про яйця і майонез. За прогнозами, яйця можуть подорожчати до 40-50 гривень за десяток, зараз за таку кількість в середньому беруть 30 гривень”,говорить експерт.
Також можна заздалегідь купити й делікатеси.
“Вже сьогодні краще запастися делікатесами: сирокопченою ковбасою, хамоном та іншими м’ясними виробами довгого терміну зберігання. Це стосується і сирів, термін зберігання яких дозволяє їм полежати у вас в холодильнику, а не на полицях супермаркету”,додала експерт.
На початку грудня в магазинах починаються різні передсвяткові акції та знижки. Можна за вигідними цінами купити консервований горошок і кукурудзу, крабові палички, морепродукти, червону ікру або рибу.
Експерти радять перед покупкою таких товарів уважно перевіряти дату виготовлення і термін зберігання.
Економіст Юрій Гаврилечко радить також запасатися спиртним, особливо ігристим. У 2021 році в Європі його виробили менше і тому ціни перед святами почнуть рости.
Ціни у грудні виростуть: які продукти подорожчають до новорічних свят
Комуналка у грудні: скільки коштують світло, газ та опалення