В Україні можуть заборонити звіринці та цирки

В Україні не перший рік хочуть заборонити шоу з використанням тварин. Але поки це вдається зробити тільки локально – через заборони використовувати тварини у пересувних цирках. Тепер же на сайті Верховної Ради зареєстровано законопроект № 5409 який забороняє використовувати тварин у цирках і в роботі контактних звіринців, повідомляє NNS, посилаючись на gloss.ua.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що все більше цирків розвинених країн у своїх шоу відмовляються від використання тварин. Це пов’язано з примусом їх до виконання небезпечних трюків, жорстокими методами дресирування, утриманням тварин в неналежних умовах і високою ймовірністю нападу на людей. Крім того, більшість циркових тварин забирають з природного середовища існування, а це впливає на екосистему.

Щоб домогтися заборони, автори законопроекту пропонують внести зміни в закон «Про захист тварин від жорстокого поводження» з роз’ясненням термінів «контактний звіринець», «центри реабілітації диких тварин» і закон «Про культуру» з роз’ясненням термінів «цирк» і «видовищний захід». Саму заборону на використання тварин у цирках і звіринцях пропонують вписати в статтю 25 закону «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Коли ця норма запрацює, тварин повинні безоплатно передати до центрів реабілітації і притулки. Порядок передачі має розробити Кабмін.

За жорстоке поводження з тваринами передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Так, можна отримати штраф від 227 тисяч гривень до 340 тисяч 500 гривень) з конфіскацією тварини.

За повторне жорстоке поводження протягом року або за знущання над двома тваринами і більше, за пропаганду жорстокого поводження з ними – штраф від 340 тисяч до 567 тисяч або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб з конфіскацією тварини.

Також за каліцтво чи загибель тварини, за нацьковування тварин одна на одну, за публічні заклики до жорстокості передбачено штраф від 1 млн 135 тисяч гривень до 3 мільйонів гривень або арешт до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років. За ті ж дії, вчинені у присутності малолітнього або неповнолітнього, покаранням може бути обмеження волі до п’яти років або тюремний термін до п’яти років.

Також, за особливу жорстокість у ставленні до тварин у присутності неповнолітнього, або за повторне знущання покаранням може бути до восьми років позбавлення волі.

To Top