Документ передбачає запровадження спрощеної системи оподаткування для великого бізнесу, скасування акцизів на пальне та зниження ПДВ, звільнення ФОП від плати єдиного соцвнеску тощо.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що міністрам і депутатам довелося повністю переформатувати економічну модель України, щоб вона відповідала викликам воєнного часу. У новій економічній моделі – бізнес матиме максимальну свободу.
Що змінюється:
- Скасовано акциз на пальне. Ставку ПДВ для ввезення пального знизили з 20% до 7%.
- “Спрощенка” для всіх. Великий бізнес зможе скористатися спрощеною системою оподаткування та сплачувати єдиний податок. Ліміт річного доходу підвищили з 10 млн грн до 10 млрд грн, а обмеження щодо кількості працівників – зняли. Податок становитиме 2% від обігу незалежно від виду діяльності.
Виняток – підприємства з продажу підакцизних товарів, організації грального бізнесу, видобутку та реалізації корисних копалин.
- За порушення закону про РРО не штрафуватимуть.
- Благодійна допомога учасникам бойових дій та жителям територій з бойовими діями не оподатковується ПДФО. Не оподатковується ПДФО вся нецільова благодійна допомога особам, які постраждали від збройної агресії РФ.
- Не є постачанням товарів та послуг випадки, коли товари та послуги передаються ЗСУ, Теробороні чи урядовим структурам. Неприбуткові організації отримують податкову знижку 16% (замість 4%) на пожертвування.
- Податкові канікули та іпотека. Скасовується відповідальність за несвоєчасну сплату за споживчими кредитами. Після війни ще місяць забороняється стягувати майно за іпотекою та виселення мешканців.
- Податки ФОП. “Спрощенцям” ІІ-ІІІ груп дозволяється не сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників. Такі суми будуть сплачені коштом держбюджету. З 1 березня і до припинення воєнного стану ФОП І-ІІІ груп не сплачують ЄСВ за себе.
- Від 24 лютого і до кінця 2022 року власники звільняються від сплати податку за землю, розташовану на територіях, де йдуть бої.