Прем’єр-міністр Денис Шмигаль озвучив основні плани України на 2025 рік.
Про це прем’єр розповів у своїй промові 3 січня, передають «Новини України – НСН».
Нижче – головні тези з промови Прем’єр-міністра на засіданні Уряду 3.01.25
Основні плани України на 2025 рік
Оборона та безпека
- Загалом на оборону і безпеку заклали 2 трлн 230 млрд грн.
- Видатки на озброєння та військову техніку становитимуть щонайменше 739 млрд грн. Плани вітчизняних підприємств ОПК передбачають нарощування наявних виробничих спроможностей до $30 млрд.
- У межах проекту “Зброя перемоги” запустять довготривалі контракти з виробниками на 3-5 років.
- Завдання від Президента України – виробити щонайменше 30 000 далекобійних дронів. Українські підприємства також планують виготовити близько 3000 крилатих ракет і ракет-дронів.
- Будуть розвивати “данську модель”, за якою партнери купують зброю в українського ОПК для потреб української армії. На 2025 рік очікуютт залучити понад $1 млрд.
- Особливу увагу приділять розвитку системи укриттів за фінською моделлю.
Фінансова стійкість
- Є чітке розуміння, як Україні пройти цей рік із точки зору фінансів. Будуть забезпечені всі пріоритетні видатки: пенсії, зарплати та соціальна підтримка.
- Очікуються цього року кошти від ЄС у межах Ukraine Facility, а також від МВФ в рамках спільної програми. Крім того, країни G7 та ЄС нададуть Україні $50 млрд, що будуть забезпечені російськими замороженими активами.
- Мета уряду цього року – розробити та затвердити механізм повної конфіскації російських заморожених активів на користь України.
Енергетика
- Два ключових завдання на цей рік – це відновлення та захист енергооб’єктів.
- Одночасно продовжать розвиток розподіленої генерації та розбудову інфраструктури, щоб була можливість імпортувати більше електроенергії з Європи.
- Українська газотранспортна система тепер працює без транзиту російського газу, і важливо вже цього року реалізувати нову модель її роботи. Будуть приділяти особливу увагу розвитку концепції “Україна – газовий сейф Європи”.
Соціальна підтримка
- У березні буде проведена індексація пенсій. Планують також ухвалення законодавства про накопичувальну пенсійну систему, щоб запустити її наступного року.
- Будуть реалізовувати проект базової соціальної допомоги. Замість купи різних виплат для родин, які потрапили в складні життєві обставини, впровадять одну, але суттєву виплату.
Ветеранська політика
- У 2025 році планують запустити перші ветеранські простори на рівні районів. Продовжать збільшувати кількість фахівців із супроводу ветеранів.
- У сфері медицини для ветеранів будуть запущені індивідуальні плани обстеження та лікування, скринінг хронічних захворювань, розширення психологічної підтримки.
- Почнуть також запуск кабінетів турботи про ветеранів, а амбулаторні реабілітаційні відділення для ветеранів мають з’явитися у кожній громаді, де є лікувальний заклад.
- Для Мінветеранів одним із пріоритетних завдань визначено будівництво Національного військово меморіального кладовища.
Освіта та медицина
- Цього року відбудеться найбільше розширення програми “Доступні ліки”. Виділять для цього рекордний бюджет на рівні 6,6 млрд грн. Буде додано 30 нових діючих речовин, і завдяки цьому додатково 500 тис. українців зможуть суттєво зменшити витрати на лікування.
- Планують також будівництво та повне оновлення 15-ти важливих медичних закладів на суму понад 2,6 млрд грн. Серед обраних проектів є підземна лікарня “Ковчег”, онкологічні та реабілітаційні центри, відновлення Охматдиту.
- На укриття в школах виділяють більше 6 млрд грн. На модернізацію харчоблоків та шкільних їдалень майже 1 млрд грн. На закупівлю шкільних автобусів українського виробництва – 1,6 млрд грн. На безкоштовне гаряче харчування для школярів молодших класів – 2,8 млрд грн.
- Окремо будуть працювати над тим, аби в кожному регіоні з’явився військовий або військово-патріотичний ліцей.
- У сфері вищої освіти продовжать програму грантів для студентів.
Відновлення
- Понад 200 млрд грн буде виділено на найбільш пріоритетні проекти для держави.
- Продовжать програму “єВідновлення”. Будемо збільшувати її фінансування за рахунок коштів від використання російських заморожених активів.
- Продовжать програму доступної іпотеки єОселя. Цього тижня ухвалили рішення про додаткові 20 млрд грн на її фінансування.
- Одним із пріоритетів – завершення будівництва водозаборів та магістральних водогонів для забезпечення водою Миколаєва. Передбачили на це 8 млрд грн.
- Гуманітарне розмінування. Будуть одночасно збільшувати кількість приватних операторів і посилювати спроможність державних підрозділів, зокрема розбудовувати Центр підводного розмінування.
- Продовжать модернізацію пунктів пропуску на кордоні з європейськими сусідами.
- Окремим пріоритетом визначають реформу митниці. Готують тут багато змін на всіх рівнях.
Адаптивна економіка та підтримка бізнесу.
- Основна державна підтримка буде направлена на програму “Зроблено в Україні”.
- Будуть активно розвивати глибинну переробку, аби збільшувати експорт продукції з доданою вартістю.
- Також планують запуск нових інструментів для залучення інвестицій та страхування ризиків, спричинених війною.
Цифровізація
- Більше захисту, більше нових цифрових проектів, більше документів та сервісів у Дії.
- Планують цьогоріч запуск Єдиної платформи житлово-комунальних послуг. Покращать контроль за якістю послуг і створять ефективний інструмент взаємодії між споживачами, постачальниками та державою.
Європейський шлях України
- Мають завершити процес скринінгу українського законодавства на відповідність праву ЄС. Вже найближчим часом планують відкриття перемовин за переговорними кластерами.
- Одночасно будуть поглиблювати секторальну інтеграцію з ЄС та поступово інтегруватися до внутрішнього ринку Євросоюзу.
- Мають зробити все можливе, аби продовжити та безстроково закріпити “економічний” і “транспортний” безвізи, які передбачають безмитну торгівлю та перевезення без дозволів.
- Активізують роботу зі створення сприятливих умов для повернення українців додому.
Ще новини України: Головні нововведення у 2025 році — що зміниться і до чого готуватися українцям