Вбиті росією: Михайло Мовчан був киянином. Закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Понад 14 років працював звукорежисером на телеканалі СТБ. Останнє місце роботи – столичний кінотеатрі «Жовтень»… Михайло познайомився з композитором Полом Ромеро, який написав музику до гри «Герої меча і магії», товаришував з ним. Напередодні вторгнення Пол Ромеро за допомогою Михайла вів у прямому етері стрім на підтримку України, де грав українські пісні… Михайло Мовчан став на захист України у липні 2024 року, а у жовтні загинув.
Новини України – НСН під час загальнонаціональної хвилини мовчання щодня публікують матеріали, оприлюднені на платформі пам’яті “Меморіал” агенції “Або”.
Всі ці люди просто хотіли жити на своїй землі.
Вони – не цифри в статистиці.
Ми не маємо права забути.
Вічна і світла пам’ять кожному! Співчуття рідним і близьким.
Вбиті росією: Михайло Мовчан
![Михайло Мовчан Михайло Мовчан](https://nikopolnews.net/wp-content/uploads/2025/02/477766843_614805967966127_3961071540484128463_n.jpg)
Загиблі Захисники України: Михайло Мовчан
Солдат Михайло Мовчан на псевдо БРАКАДА загинув 30 жовтня 2024 року під час виконання бойового завдання в районі міста Торецьк на Донеччині. Захиснику тепер назавжди 33.
Михайло народився в місті Києві. Закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Понад 14 років працював звукорежисером на телеканалі СТБ. Останнє місце роботи – столичний кінотеатрі «Жовтень», де був інженером-кіномеханіком. Захоплювався написанням музики, гірськими лижами, грою на гітарі, походами в гори. Обожнював гратися зі своїм сином, готувати з ним їжу і пригощати рідних, любив прогулянки з улюбленим собакою.
Він з дитинства любив грати в гру «Герої меча і магії». БРАКАДА – королівство магів у грі, де жителі не мали собі рівних за рівнем розвитку науки. Незважаючи на наявність дуже сильної армії, розробленої за останнім словом науки високоефективної зброї та найпотужніших бойових заклинань, бракадці намагалися уникати воєн, оскільки вважали мир необхідною умовою процвітання науки та культури. Це країна Героїв, де лицарі Світла, трималися ідеалів добра, і саме в цьому він бачив головний зміст своїх принципів, як принципів героїв цього королівства. Тож хлопець уявляв себе бракадцем, навіть просив маму пошити йому плащ-накидку в стилі тих магів. Писав свою повість про цей світ і дуже любив слухати музику з цієї гри.
Михайло познайомився з композитором Полом Ромеро, який написав музику до гри «Герої меча і магії», товаришував з ним і був запрошений на його запланований влітку 2022 року концерт в Києві. Але повномасштабне вторгнення все змінило. Напередодні вторгнення Пол Ромеро за допомогою Михайла вів у прямому етері стрім на підтримку України, де грав українські пісні.
Під час повномасштабної війни, у липні 2024 року, Михайло став на захист рідної країни від російських окупантів. Службу проходив у 101-ій окремій бригаді охорони Генерального Штабу імені генерал-полковника Геннадія Воробйова. Обіймав посаду навідника. Був нагороджений відзнакою командира «За оборону рідного краю»
«Михайло – яскрава, світла людина, завжди заряджав позитивом всіх, хто траплявся на його шляху. Чуйний, інтелігентний, усміхнений, добрий. З тонким почуттям гумору. З нелінійним, неординарним розумом, великим серцем, емпативним духовним наповненням. І він, як лицар, без страху та докору, пішов захищати рідну неню Україну. Михайло – живий приклад хоробрості. Він з тих людей, з ким не страшно піти в розвідку… Пишаюся. Шаную. Люблю. Він завжди буде жити в моєму серці. Герої не вмирають», – поділилась його мама Юлія
Поховали воїна у колумбарній ніші Алеї почесних поховань у Лук’янівському заповіднику Києва.
У Михайла залишились мама, дружина, син, похресник, інші рідні, друзі, колеги та побратими.
УВАГА! Допоможіть зберегти пам’ять кожного та кожної, чиє життя обірвалося через війну росії проти України. Заповніть форму з даними про загиблих на сайті Меморіал: «Вбиті росією».
Інші трагічні історії тут: https://nikopolnews.net/tag/memorial/