Виступаючи на пресконференції у Польщі 14 лютого, новий глава Пентагона Піт Гегсет зробив низку заяв. Зокрема, він прокоментував кордони України після війни. А також заявив, що Путін «оголосить перемогу попри все».
«Новини України – НСН» розповідають, що про це відомо.
Кордони України після війни – предмет обговорення
Міністр оборони США Піт Гегсет не виключає, що Україна повернеться до кордонів, які існували до 2022 року, однак вважає «малореалістичним» повернення до кордонів 2014 року. Про це він сказав на пресконференції у Варшаві з міністром оборони Польщі, пише Rzeczpospolita.
Міністр оборони США Піт Гегсет сказав, що кордони України в підсумку “виглядатимуть так, як виглядатимуть, і це є частиною обговорення”.
За словами Гегсета, повернення до кордонів 2014 року як частина можливого переговорного врегулювання є малоймовірним, так само як і присутність військ США в Україні або членство України в НАТО в межах потенційної угоди.
Гегсета запитали журналісти, чи бачить він можливість повернення України до кордонів до російського вторгнення.
Я думаю, що все можливо. Моє завдання полягало в тому, щоб внести певну нотку реалізму в наші розмови. Повернення до кордонів до 2014 року є дуже малореалістичним. Дуже малореалістично, що американські солдати будуть в Україні, дуже малореалістично, що Україна буде в НАТО, — відповів він. — Я жодним чином не обмежую те, що президент США може переговорити з владою Росії
На запитання, чи не заохотить Володимира Путіна можливість зберегти окуповані території, Гегсет відповів, що за умови посилення інвестицій та спроможностей НАТО цього не станеться.
Нагадаємо, раніше міністр оборони США Піт Гегсет вже говорив, що повернення України до кордонів до 2014 року є завданням нереалістичним, а така ціль призведе лише до ще більшого затягування війни.
Путін має намір оголосити перемогу
Президент країни-агресора РФ Володимир Путін має намір оголосити про перемогу у війні проти України. Про це також 14 лютого на пресконференції у Варшаві заявив глава Пентагону Піт Гегсет.
“Що стосується Володимира Путіна, то він збирається оголосити про перемогу, попри все. Цього можна очікувати, незалежно від того, яким буде результат. На щастя, хоробрість українців і союзників, які стояли поряд із ними, особливо на початку війни, стримувала й перемогла Володимира Путіна, не дозволивши йому досягти того, чого він хотів, а саме – захопити всю Україну”, – сказав Гегсет
Він зазначив, що за столом переговорів із президентом України Володимиром Зеленським і Путіним буде президент США Дональд Трамп.
“Не обов’язково довіряти комусь, щоб вести з ним переговори. Але, як говорив Рональд Рейган, якщо ви не довіряєте, вам потрібно перевірити. І тому будуть подальші кроки, щоб гарантувати, що мир, хай про який би йшлося в переговорах, буде міцним і довготривалим”, – резюмував міністр оборони США
Присутність армії США у Європі
Він також прокоментував майбутнє присутності американських військ у Європі. За словами міністра, США пишаються своєю військовою присутністю на континенті, проте не можуть гарантувати її безстроковість.
Нині в Європі дислоковано понад 100 тисяч американських військовослужбовців. Але не можна припускати, що це триватиме вічно. Америка має протистояти багатьом загрозам, зокрема з боку комуністичного Китаю, – наголосив Гегсет
Він додав, що Сполучені Штати цінують партнерство з європейськими союзниками, але зобов’язання щодо військової присутності можуть змінюватися залежно від глобальних викликів.
До речі: Стартувала Мюнхенська конференція: що відомо, хто бере участь, головні заяви