Здатність України атакувати інфраструктуру росії зросла – британська розвідка

Квартири у Дніпрі нв Дім РІА

Здатність України атакувати інфраструктуру росії зросла – британська розвідка

Здатність України атакувати інфраструктуру росії зросла – британська розвідка

Британська розвідка проаналізувала удари українськими безпілотниками по нафтобазі в Енгельсі на росії і заявила, що такі удари свідчать про те, що здатність України атакувати інфраструктуру росії зросла.

Про це повідомляють «Новини України – НСН».

«8 січня українські БПлА атакували нафтобазу «Кристал» у Росії, за вісім кілометрів від авіабази «Енгельс-2». Удар спричинив масштабну пожежу, гасіння якої зайняло кілька днів. У ніч на 14 січня, за повідомленнями, був здійснений повторний удар по нафтобазі «Кристал», що знову призвело до спалаху пожежі й подальшого пошкодження інфраструктури об’єкта. Аналіз зображень від 21 січня засвідчив, що чотири цистерни нафтобази знищені, 10 – пошкоджені», – йдеться в повідомленні.

Здатність України атакувати інфраструктуру росії зросла

«Повторні удари свідчать про збільшення здатності України атакувати російську інфраструктуру», – додали в розвідці Британії.

У ЗСУ заявляли, що в ніч проти 14 січня українські військові атакували інфраструктуру російського військового аеродрому «Енгельс-2», на якому базуються літаки Ту-95МС і Ту-160.

Здатність України атакувати інфраструктуру росії зросла – британська розвідка

Супутниковий знімок Planet Labs Саратовського нафтопереробного заводу, 14 січня 2025 року

За їхніми даними, внаслідок удару знову спалахнули цистерни нафтобази, де зберігається авіаційне паливо для бомбардувальників. Влада Саратовської області РФ того ж дня запровадила режим надзвичайної ситуації міжмуніципального рівня.

Це був уже другий з початку січня удар безпілотниками по нафтобазі комбінату «Кристал», який спричинив сильне займання. Минулого разу нафтобаза горіла шість днів.

Від початку 2024 року російські НПЗ регулярно зазнають атак українськиї БПлА. На деяких заводах вийшли з ладу установки первинної переробки нафти, які вимагали ремонту.

За підрахунками Бі-Бі-Сі, оприлюдненими в серпні 2024 року, від початку того року ЗСУ щонайменше 64 разів атакували НПЗ і нафтову інфраструктуру на території РФ.

Ще новини України: «Эта кашмар»: дрони пробили сітку і атакували нафтобазу біля Воронежа, а ще пороховий завод під Тамбовом

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу