Зарплата військових в Україні має зрости вже у 2022 році: що передбачено в бюджеті

В Україні переглянуть зарплату військовим – зміни заплановані на 2022 рік

В Україні, вже в наступному році має зрости зарплата військових. У бюджеті на 2022 рік будуть передбачені на це кошти. Крім того, у головному державному кошторисі будуть передбачені гроші на модернізацію озброєння.

Про це розповіла в ефірі телеканалу “Рада” нардеп-“слуга”, голова підкомітету з держбезпеки і оборони комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

Ірина Верещук говорить, що зарплата військових не переглядалася вже два роки, а це погано. Люди, які готові ризикувати своїм життям і здоров’ям, обороняючи свою державу і всіх його жителів, повинні відчувати турботу держави.

“І в даному випадку ми очікуємо, що новий бюджет буде передбачати саме такі зміни в бік збільшення”, – висловилася Верещук.

Однак підвищення зарплат військовим – це лише одна сторона медалі ефективної оборони держави. Крім цього, потрібно модернізувати озброєння. Бо зараз левова частка витрат на оборону призначається для латання дірок на старій техніці. Це, власне, тупиковий шлях.

“Тоді ми ніколи не зробимо крок вперед, ніколи не зможемо говорити про ті новітні технології, які повинні бути застосовані, а наші військові повинні їх використовувати”, – вважає нардеп.

Очевидно, в бюджеті 2022 року будуть передбачені гроші на нову техніку. Можна припустити, що Україна буде купувати нову техніку за кордоном. Втім, навряд чи нам дадуть нове озброєння. Непогано було б, якби в бюджеті було передбачено окремими рядками фінансування власних військових проектів.

В 2014 році, коли все тільки починалося, тодішня влада говорила, що війна дасть потужний імпульс для розвитку вітчизняної промисловості і збільшить зайнятість громадян у промисловій галузі. Проте війна триває вже сім років, а імпульсу як не було, так і немає.

У травні президент Володимир Зеленський підписав рішення РНБО, яким щорічно з 2022 по 2024 рік на потреби армії, включаючи зарплату військовим і витрати на озброєння, буде спрямовуватися не менше 5% бюджету.

До речі, нещодавно “NNS” писав: В Україні планують скасувати обов’язковий військовий призов

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To Top