Україна

Залишатися на зв’язку – які месенджери працюють без Інтернету

как оставаться на связи без интернета

У мережі все частіше обговорюють можливість відключення мобільного зв’язку та Інтернету. Правда, навіть в цьому випадку можна залишатися на зв’язку – за допомогою месенджерів, які працюють без Інтернету

Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті РБК-Україна

Які месенджери можна використовувати

  • Bridgefy (iOS / Android)
  • Briar (Android)
  • Rumble (Android)
  • Serval Mesh (Android)
  • Vojer (iOS )
  • Walkie Talkie (iOS  / Android)

як залишатися на зв'язку без інтернету - месенджери

Як це можливо

Спочатку месенджери, які здатні працювати без підключення до Інтернету, створювалися для взаємодії за містом. Після люди почали використовувати їх у місцях масового скупчення людей, коли зв’язок перевантажена.

Спеціальні месенджери дозволяють спілкуватися офлайн за допомогою Bluetooth або Wi-Fi. Таким чином, користувачі можуть спілкуватися один з одним на відстані до 100 метрів. При цьому, якщо використовувати Mesh-мережу, то можна буде збільшити цю відстань.

Що таке Mesh-мережа

Mesh-мережа – однорангова система з розподіленим навантаженням між гаджетами. У цій мережі кожен учасник-ретранслятор бездротового сигналу для інших учасників. Реалізувати цей процес можна за допомогою Bluetooth/Wi-Fi-з’єднання.

Mesh-мережа дозволяє створити ланцюжок для передачі даних. Інформація в такій мережі передається за допомогою ретрансляції. Смартфони користувачів в цьому випадку виступають в якості проміжних точок передачі даних.

Кількість таких підключень може бути нескінченним.

Повідомлення буде переходити від одного учасника мережі до іншого, поки його не отримає адресат. При цьому, інші учасники мережі не будуть знати, яку інформацію Ви відправили, так як повідомлення, яке відправлять через Mesh-мережу, буде зашифровано.

Ваш смартфон знає про вас занадто багато: 10 налаштувань, які потрібно вимкнути

To Top