Купити квартиру в Дніпрі

Як уникнути переохолодження в укритті – поради лікаря

як уникнути переохолодження

Сидячи в укриттях, потрібно знати, як уникнути переохолодження, яке знижує захисні функції організму і може стати причиною загострення хронічних хвороб

Тисячі українців сьогодні змушені ховатися у підвалах та бомбосховищах через напад Росії, щоб уберегти свої життя.

Сімейний лікар Ганна Красюк на особистому блозі поділилася, як не захворіти в даних умовах. Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті Realist.

Що вдягнути?

Не замерзнути у холодному приміщенні допоможе багатошаровість. Намагайтеся надягати кілька речей, не знімайте взуття, навіть якщо ви озброїлися теплими пледами. Будьте у шапці, щоб не застудити голову. Після закінчення “тривоги” поверніться додому та прийміть гарячий душ. Після чого одягніть теплий халат, шкарпетки та тапки. Подбайте про те, щоб не переохолодити нирки. У бомбосховищі сидіть на щільному покритті, утепліть зону попереку. Обмотайте її вовняною хусткою, а ноги накрийте ковдрою або спальником. Щоб захистити від переохолодження дітей, тримайте їх на руках, не дозволяйте сидіти на підлозі.

як уникнути переохолодження в укритті

Як зігрітися у холодному приміщенні?

Фахівець стверджує – можна нанести тонкий шар мазі, що зігріває, яка допоможе поліпшити кровообіг. З цією місією добре впорається “Діп Ріліф” або “Діклофенак”. А ось спиртових зігрівальних мазей краще уникати, тому що вони пересушують шкіру і можуть утворювати на ній тріщини.

Чи можна пити чай чи каву?

Ганна Красюк попередила, що чай та кава – це не найкращий спосіб зігрітися, адже за своїми властивостями ці напої є охолодними. Замініть їх на окріп або теплу воду. У термос із гарячою водою можна покласти лимон, мед або варення.

Що робити, якщо немає можливості прийняти душ?

Зараз дуже важливо дотримуватися гігієни, оскільки прийняти душ в умовах війни проблематично. Запасіться вологими серветками, придбайте серветки для інтимної гігієни. Обробляйте шкіру малюкам після туалету і зміни памперсів, щоб уникнути запалення, сверблячки, появи інфекцій.

Як заспокоїти дітей під час сирен – поради психолога

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×