Як самостійно розрахувати розмір субсидії – формула розрахунку

На наступний опалювальний сезон українці самі можуть розрахувати розмір субсидії – Мінсоцполітики

Субсидія на опалювальний сезон розраховується з жовтня. Порахувати розмір допомоги від держави на оплату комуналки українці можуть самостійно. Як це зробити, розповіли у Мінсоцполітики. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA

Всім домогосподарствам в Україні призначать і перерахують субсидію на наступний опалювальний період без зайвих звернень до органів соцзахисту.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, та обчислюється для домогосподарств з централізованим опаленням на: неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня; опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

Для домогосподарств з індивідуальним опаленням субсидія розраховується на опалювальний період з 16 жовтня по 15 квітня включно. Розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, що використовують електроенергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Щоб розрахувати розмір обов’язкового платежу по субсидії від держави, необхідно в першу чергу визначити середньомісячний сукупний дохід сім’ї за два квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія.

Далі необхідно визначити дохід на одну особу шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу на кількість членів домогосподарства. Отриманий результат ділимо на розмір прожиткового мінімуму (1700 грн) на одну особу в розрахунку на місяць. Отриманий результат ділимо на 2, а потім множимо на 15%, і, таким чином, вважаємо відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

До речі, нещодавно “NNS” писав: З 1 жовтня розмір субсидії на комуналку стане менше: що змінилося

 

 

 

To Top