Вірогідний, найкращий і поганий: три сценарії завершення війни в Україні оприлюднив Bloomberg

Квартири у Дніпрі нв Дім РІА

Вірогідний, найкращий і поганий: три сценарії завершення війни в Україні оприлюднив Bloomberg

Вірогідний, найкращий і поганий: три сценарії завершення війни в Україні оприлюднив Bloomberg

Агентство Bloomberg розповіло про три можливі сценарії завершення війни в Україні.

Про це повідомляють “Новини України – НСН”.

Три сценарії завершення війни в Україні

Вірогідний сценарій

Найбільш вірогідний сценарій агентства Bloomberg Economics передбачає, що тимчасово окупована територія України в осяжному майбутньому залишиться в невизначеному стані і де-факто перебуватиме під контролем РФ. Можуть відбутися певні земельні обміни за участю російської території в Курській області, яку контролюють ЗСУ.

Україна отримала б певні гарантії безпеки. І значна частина переговорів буде зосереджена на тому, наскільки сильними будуть ці гарантії. Оскільки про “залізну” безпеку від членства в НАТО, швидше за все, поки що не йдеться, будь-яка обіцянка, зроблена сьогодні, в підсумку буде залежати від прихильності майбутніх політичних лідерів.

Якщо європейцям вдасться налагодити комунікацію з Білим домом, вони намагатимуться переконати Трампа зберегти підтримку Києва з боку США достатньо довго, щоб країни ЄС змогли швидко наростити свої власні можливості.

Найкращий сценарій завершення війни

Ідеальний сценарій для Києва — це двосторонні зобов’язання США та європейців втрутитися, якщо Росія порушить домовленості. Але ризик прямого конфлікту з РФ змушує насторожитися навіть найпалкіших прихильників України.

Натомість партнери Києва могли б взяти на себе зобов’язання щодо збільшення військової підтримки України та відновлення або посилення санкцій проти Росії. Вони також могли б допомогти Україні розвинути власну оборонну промисловість і відновити свої збройні сили, щоб вони слугували головним стримувальним фактором проти РФ.

Якщо ЄС зможе зробити все це, він може прокласти шлях для вступу України до блоку, можливо, протягом наступного десятиліття, зміцнивши свій східний фланг і продемонструвавши оновлену здатність блоку впливати на країни навколо нього.

Вірогідний, найкращий і поганий: три сценарії завершення війни в Україні оприлюднив Bloomberg

Найгірший сценарій

За найгіршим для Києва сценарієм завершення війни, Трамп може втратити інтерес до майбутнього України ще до того, як країни досягнуть будь-якого врегулювання, припинивши військову та фінансову допомогу і залишивши європейцям розв’язувати цю проблему.

Навіть якщо взаємодія Трампа з Путіним призведе до укладення мирної угоди, вона може лише відтермінувати наступну фазу того, що Путін назвав війною між НАТО і Росією.

Угода збереже суверенітет України та дозволить країні розпочати відновлення. Але вона також може закріпити значні здобутки Путіна, який отримає контроль над значною частиною української території та, можливо, заблокує вступ Києва до НАТО.

Країни Балтії, які Путін розглядає як частину Російської імперії, яку він хоче відновити, були б найбільш вірогідною мішенню.

На думку Андреса Касекампа, професора Школи глобальних відносин Мунка при Торонтському університеті, Путіну навіть не потрібно розпочинати повномасштабну атаку, щоб досягти своїх реальних цілей. Гібридна операція з розпалювання місцевих заворушень може дати Кремлю привід для обмеженого вторгнення, нібито для захисту російськомовних громад (як це було на сході України у 2014 році).

Якби Вашингтон відмовився приєднатися до сил НАТО для протидії такому нападу, то Путіну вдалося б створити розкол між США та їхніми союзниками з ЄС, що було його давньою метою.

“Якщо НАТО не відреагує, то НАТО не буде більше існувати. Це може бути призом [для Путіна]”, – сказав Касекамп.

Як втримати зацікавленість США?

Один зі способів, яким Володимир Зеленський і європейці можуть спробувати утримати Вашингтон, — це обіцянка потенційно прибуткових бізнес-угод для американських оборонних фірм зараз і для інших компаній після закінчення війни.

Так, міністр фінансів США Скотт Бессент був у Києві на переговорах щодо рідкісноземельних металів.

Американські чиновники також зазначили, що хочуть, щоб європейські країни купували ще більше американських військових систем, повідомили джерела Bloomberg.

За оцінками Bloomberg Economics, Україні потрібно буде витратити близько 230 мільярдів доларів на реконструкцію будівель та інфраструктури, пошкоджених під час війни.

Якщо вона отримає на це фінансування і країна досягне довгострокового врегулювання, енергетична, виробнича та будівельна галузі України, ймовірно, підуть вгору. Це з часом полегшить навантаження на членів ЄС.

Києву вдалося викликати інтерес Трампа до своїх запасів критично важливих матеріалів, таких як уран, літій і графіт. Однак, за даними Bloomberg Economics, наразі існує дефіцит у 130 мільярдів доларів між потребами України у відновленні та обіцяним фінансуванням. Це ставить під загрозу будь-яке економічне відновлення і може поставити під загрозу стійкість України в довгостроковій перспективі.

“Але все це залежить від знаходження правильного поєднання гарантій безпеки для припинення бойових дій”, – наголосили в Bloomberg.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що США не повинні йти на поступки росії щодо України ще до початку переговорів. За його словами, це стосується як можливого членства України в НАТО, так і будь-яких територіальних компромісів.

Україна звернулась до президента США Дональда Трампа та його адміністрації з проханням дати дозвіл на використання заморожених активів РФ на 300 млрд доларів для купівлі американської зброї.

Президент США Дональд Трамп повідомив, що продовжить допомагати Україні, адже в іншому випадку президент РФ Володимир Путін “подумав би, що він виграв”.

Глава Пентагону Піт Гегстет вважає, що розмова президентів США та РФ, а також швидке просування миру не є зрадою України.

Професор міжнародної політики Карло Масала прокоментував телефонну розмову президентів США і РФ Дональда Трампа і Володимира Путіна. На його думку, це фактично може означати перемогу Путіна.

Ще новини України: Завершення війни в Україні: свіжі заяви Зеленського, переговори, рідкоземельні метали і прогноз аналітика (відео)

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу