“Вихователь безпеки” – в українських школах з′явиться новий проект

В Україні з початку року зафіксовано дуже багато кримінальних правопорушень, вчинених дітьми або проти дітей. З метою захисту в школах України впроваджується проект «Безпечне дитинство»

З початку 2021 року було зареєстровано майже 3 тисячі кримінальних правопорушень, вчинених або дітьми, або за їх участі. Стільки ж злочинів проти самих дітей.

Про суть проекту “Безпечне дитинство” та очікуваний ефект від його впровадження розповіла заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко у ефірі одного з телеканалів. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті UNN

“Міністерство внутрішніх справ фокусується на темі безпечного середовища для дітей. „Безпечна школа“ — один із компонентів масштабного проекту „Безпечне дитинство“, який був нещодавно презентований міністром Денисом Монастирським. Проект спрямований на створення безпечного середовища для дітей, захист їх прав та законних інтересів”, — зазначила Катерина Павліченко.

За її словами, МВС планує посилювати та збільшувати поліцейську присутність в школах.

“Разом з Міністерством освіти і науки ми зараз опрацьовуємо проект „Вихователь безпеки“. Це будуть не поліцейські, а вихователі, які пройдуть відповідний відбір і навчання на базі навчальних закладів системи МВС. Вони будуть розуміти специфіку роботи з дітьми, орієнтуватися в тих проблемах, які сьогодні є, в тому числі в законодавчій площині, а також орієнтуватися на міжнародні практики”, — повідомила Катерина Павліченко.

Вихователі безпеки будуть постійно перебувати в школах та стануть сполучною ланкою між поліцейськими офіцерами і батьками, дітьми, адміністрацією шкіл. В разі, якщо буде інформація, на яку потрібно реагувати, вони передаватимуть її до поліції і в тісному контакті працюватимуть з правоохоронцями задля створення безпечного середовища в школі.

“До цього проєкту долучаються наші міжнародні партнери UNICEF, наразі ми вже напрацьовуємо тематичний план, за яким будемо навчати вихователів безпеки. Бажання та вміння працювати з дітьми — один з ключових аспектів для таких вихователів. Якщо це невеликі школи, розташовані поруч, то на кілька шкіл може бути один вихователь безпеки”, — сказала заступниця міністра внутрішніх справ.

До речі, нещодавно “NNS” писав: У школах будуть проводити інформаційну кампанію для протидії буллингу

To Top