В Україні з 1 січня 2025 року впроваджують зміни у дитсадочка для вихователів, дітей та батьків. Про що треба знати.
Про це повідомило Міністерство освіти та науки, передають “Новини України – НСН”.
З 1 січня 2025 року набуде чинності новий закон “Про дошкільну освіту”, який передбачає важливі зміни у дитсадочках.
В Україні запроваджують важливі зміни у дитсадочках з 1 січня
Зміни для вихователів
З наступного року для вихователів у дитсадочках буде оптимізовано навантаження. На них чекає 56 днів щорічної відпустки.
Крім того, вихователі в закладах дошкільної освіти можуть розраховувати на більш високу зарплату (новий закон передбачає, що влада та засновники дитячих садків мають забезпечити справедливу оплату праці вихователів). За потреби вихователів мають привозити на роботу та відвозити додому.
Для батьків та дітей
З 1 січня 2025 року потрапити до дитячого садочка буде простіше. Згідно з новим законом, влада та засновники дитсадків зобов’язані забезпечити доступність садочків, у тому числі територіальну.
За заявою батьків у дитсадочках можна буде створювати окремі групи мовою корінних народів чи національних меншин поряд із державною мовою. Навчання у державному, комунальному дошкільному освітньому закладі безкоштовне. Діти в дитсадочках можуть перебувати до 11 години (за запитом батьків). Можуть бути створені умови для перебування дитини в дитсадочку на час не більше 12 годин (при відповідному рішенні та при відповідній оплаті).
Влада та засновники повинні облаштувати території, будівлі та приміщення закладів дошкільної освіти з урахуванням потреб та можливостей маломобільних груп населення, а також забезпечити дітям з порушенням слуху право на здобуття дошкільної освіти українською жестовою мовою. Крім того, влада та засновники повинні сприяти вивченню дітьми мов міжнародного спілкування (насамперед англійської).
Новий Закон “Про дошкільну освіту” також передбачає запровадження в Україні альтернативних видів закладів дошкільної освіти. Це, наприклад, мобільний дитячий садок, спеціальний дитячий садочок для дітей з особливими освітніми потребами, сімейний дитячий садочок, міні дитячий садочок (до п’яти дітей), центр педагогічного партнерства, центр розвитку дитини, дошкільний осередок.
Що являтимуть собою вищезгадані альтернативні види закладів дошкільної освіти? Наприклад, дошкільний осередок – це дитячий садочок для невеликої кількості дітей в організації, відомстві чи комерційній компанії. Мобільний дитячий садок – це автобус або інше ТЗ, обладнане для роботи з дітьми в прифронтових районах.
Джерело: today.ua.
Ще новини України: Головні нововведення у 2025 році — що зміниться і до чого готуватися українцям