В Україні зросла вартість оренди житла

Вартість оренди житла в Україні за рік зросла в середньому на 10-15%.

За словами ріелторів, найбільше в ціні підскочила вартість квартир у великих містах країни. Найбільшим попитом користуються малогабаритні квартири старої забудови, які розташовані біля станцій метро. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA.

Попит на оренду квартир у Харкові, Одесі, Львові, Дніпропетровську та Києві, порівняно з минулим роком, зріс на 20-25%. На це вплинуло ослаблення карантину. Восени карантин знову можуть посилити, тому розцінки на оренду найближчим часом не зміняться.

Орендоване житло під час минулорічного локдауна місцями подешевшало до 70%. За словами експертів, якщо до кінця цього року пропозиція на нерухомість на 40-50% перевищить попит, то варто очікувати зниження орендних цін на 20-25%.

Найбільше дорожчають двокімнатні квартири, а ось вартість “трійок” практично не змінюється. За останній тиждень однокімнатні квартири у Києві подорожчали на 4,6%, двокімнатні виросли в ціні в середньому на 5,8%. А менш всього додали в ціні трикімнатні апартаменти – всього на 0,5%.

Таким чином, за оренду однокімнатної квартири у столиці на сьогодні потрібно в середньому віддати 11 843 гривні в місяць (+13% проти цін минулого року), за оренду двокімнатної – 19 971 гривні (+25%), за винаймання трикімнатної – 37 271 гривні (+27%).

До речі, нещодавно “NNS” писав: Скільки коштує земля в Україні: де найвища та найнижча ціна

 

To Top