В Україні заплановано підвищення пенсії уже з 1 грудня – кому додадуть 930 грн.

Перерахунок пенсій пов’язаний з підвищенням прожиткового мінімуму – в Україні  підвищать мінімальну і максимальну пенсії вже з 1 грудня.

В Україні мінімальну пенсію з 1 грудня підвищать з 1934 до 2027 грн. Разом з тим максимальна пенсія збільшиться на 930 грн. Про це йдеться в бюджеті Пенсійного фонду України на 2021 рік. Так, перерахунок пов’язаний з підвищенням прожиткового мінімуму. Найменше отримають ті, хто зараз живе на мінімальну виплату.

Разом з тим за законом максимальна пенсія обмежується 10 мінімальними. З 1 грудня вона підніметься з 19 340 до 20 270 грн. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті OBOZREVATEL.

На таку виплату можуть розраховувати ті українці, які мали зарплату значно вище середньої, а також мають 35 років стажу. Варто зазначити, що лише невеликий відсоток українців отримують таку пенсію. В середньому ж виплата становить близько 3000 грн.

Розмір пенсії розраховується: середня зарплата по країні за три роки помножити на співвідношення власної зарплати до середньої, на стаж у роках і на 1%.

В результаті українець у кращому випадку одержує 29% від свого звичного заробітку на пенсії. А от суддя, заробіток якого в рази вище середнього, може претендувати на всі 90%.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Кому з пенсіонерів пощастить і чому – підвищені виплати вже з 1 жовтня

To Top