5 /5
Based on 5 ratings
370
Україна
370

В Україні із серпня почнуть видавати електронні рецепти на антибіотики

В Україні із серпня почнуть видавати електронні рецепти на антибіотики

Із серпня цього року пацієнти почнуть отримувати електронні рецепти на антибіотики. Таке рішення вводиться для запобігання неконтрольованого вживання ліків

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України. Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті РБК-Україна

Із серпня в Україні почнуть виписувати електронні рецепти на антибіотики. Це перший етап впровадження електронного рецепту на всі рецептурні препарати в Україні та перший крок у вирішенні проблеми неконтрольованого вживання лікарських засобів.

В Україні із серпня почнуть видавати електронні рецепти на антибіотики

“Регулювання відпустки антибіотиків шляхом введення електронного рецепту – одне з рішень, яке дозволить відстежувати дані про призначення та обсяги використання антибіотиків в Україні, а також протистояти антибіотикорезистентності, в результаті якої все більше і більше інфекцій набувають стійкості до медикаментів”, – йдеться у повідомленні.

У МОЗ зазначають, що нововведення запрацює в рамках перехідного періоду в медичних закладах, які працюють із електронною системою охорони здоров’я (ЄЗЗ). Якщо заклад охорони здоров’я, до якого звертається пацієнт, не підключений до СЗ, лікар має виписати паперовий рецепт.

Також повідомляється, що електронний рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації із сімейним лікарем. Придбати необхідні ліки за рецептом можна буде у будь-якій аптеці свого міста. Для цього достатньо пред’явити фармацевту інформаційну довідку, яку лікар видасть як підтвердження призначення.

Нині тривалість перехідного періоду визначено остаточно року. Протягом цього періоду медичні та аптечні установи повинні підготуватися до повноцінного переходу на витяг рецептурних лікарських засобів виключно за електронним рецептом, а саме вибрати медичну інформаційну систему та зареєструватися в ЄСЗ.

Електронні рецепти: у МОЗ оголосили про введення нової системи

To Top
Ще новини ⬇