Купити квартиру в Дніпрі

Статус працездатності в Україні визначатиме незалежний експерт

Статус працездатності в Україні визначатиме незалежний експерт

Кабмін планує внести деякі зміни до законодавства, згідно з якими статус працездатності в Україні визначатиме незалежний експерт.

Відповідний законопроект вже ухвалено Каібентом міністрів України.

Про це повідомив у представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук, передають “Новини України – НСН”.

За словами Мельничука, новий законопроєкт передбачає запровадження статусу працездатності людини, а статус інвалідності не зміниться.

При визначенні статусу працездатності слід оцінювати вплив функціональних обмежень на здатність до праці. Якщо людина матиме статус “стійке повне обмеження працездатності”, то вона отримає щомісячні страхові виплати. Автоматично.

Якщо людина матиме статус “стійке часткове обмеження працездатності”, то їй нададуть допомогу до повернення на колишнє місце роботи. Якщо з якоїсь причини це неможливо, то людині допоможуть знайти нову роботу, пройти навчання (перенавчання). При цьому передбачені щомісячні виплати під час пошуку роботи. Цілком працездатні особи, зрозуміло, у цьому випадку не зможуть розраховувати на підтримку держави.

Рівень працездатності визначатиметься дистанційно незалежним експертом. Вся інформація буде анонімною, жодних особистих даних у відкритому доступі. Заяву на визначення працездатності потрібно буде подавати після реабілітації в електронному чи паперовому вигляді (кому як зручніше).

Статус працездатності в Україні визначатиме незалежний експерт

Статус працездатності в Україні визначатиме незалежний експерт

Крім того, Кабінет міністрів пропонує збільшити виплати особам, які під час реабілітації потребують підтримки. Якщо реабілітація проходить складно та довго, то в цьому випадку страхові виплати виплачуватимуть протягом 1 року.

Коли у Верховній Раді зареєструють цей урядовий законопроєкт, розроблений Мінсоцполітики – ще не відомо. Мабуть, це станеться найближчим часом.

Чому Кабмін вирішив внести зміни до соціальної підтримки для осіб з обмеженою працездатністю? У Мінсоцполітики кажуть, що в Україні рівень зайнятості людей з інвалідністю становить близько 18%, а в той час як у ЄС – близько 50%. При цьому близько 1,5 млн українців із третьою групою інвалідності можуть працювати. Для їхнього працевлаштування не потрібні якісь складні робочі місця.

Тобто нововведення спрямовані на те, щоб в Україні люди з обмеженою працездатністю могли знайти роботу. Це не тільки покращить їхнє матеріальне становище, а й покращить їхній психологічний стан.

Ще новини України: Довічне забезпечення засобами реабілітації та інші зміни: в Україні посилили підтримку ветеранів

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу