Купити квартиру в Дніпрі

Спілкування українською мовою – чи у всіх закладах освіти запровадять зміни

Спілкування українською мовою - чи у всіх закладах освіти запровадять зміни

Для учнів і вчителів можуть запровадити спілкування українською мовою протягом усього часу перебування в школі, а не лише під час занять. Яке покарання загрожуватиме за порушення.

Законопроєкт про спілкування державною мовою в освітніх закладах не так давно зареєструвала у Верховній Раді нардеп Наталія Піпа, передають “Новини України – НСН”.

Народна обраниця інтерв’ю 24 Каналу детально розповіла, чи у всіх закладах освіти України запровадять зміни. Також наголосила: мовиться не лише про школи.

Чи у всіх закладах освіти України треба спілкуватися лише державною

Зміни у разі ухвалення документа поширять не лише на школи, а й на садки, виші, заклади професійно-технічної та позашкільної освіти. Йдеться про спілкування лише державною мовою у межах усього освітнього процесу.

Спілкування українською мовою – чи у всіх закладах освіти запровадять зміни

Спілкування українською мовою - чи у всіх закладах освіти запровадять зміни

Зміни у разі ухвалення документа поширять не лише на школи, а й на садки, виші, заклади професійно-технічної та позашкільної освіти. Мовиться про спілкування лише державною мовою у межах усього освітнього процесу.

При цьому законопроєкт містить винятки, гарантовані законодавством, що не є порушенням обов’язку створювати для здобувачів освіти українськомовне освітнє середовище у разі:

  • навчання, поряд із державною мовою, мовами національних меншин, які є офіційними мовами Європейського Союзу чи корінного народу;
  • забезпечення державою вивчення та застосування в освітньому процесі англійської мови, сприяння вивченню інших мов міжнародного спілкування у закладах освіти;
  • викладання у закладах освіти однієї або декількох дисциплін двома чи більше мовами (державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу);
  • права вільного вибору мови освітнього процесу приватними закладами освіти (за винятком мови, що є державною (офіційною) мовою держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом).

Джерело: 24 канал.

Ще новини України: Зміни з 1 листопада: субсидії, зміни в ПДР, безкоштовне харчування у школах, новий порядок бронювання

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу