Педагоги під час канікул можуть залучатися до роботи. Скільки вони повинні працювати та як оплачується робота.
Про це розповідають “Новини України – НСН”.
Українські вчителі, згідно з законодавством, можуть бути залучені під час канікул до педагогічної та організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їхнього навчального навантаження на цей період.
Водночас педагоги, які здійснюють індивідуальне навчання дітей за медичними показаннями, а також асистенти учителів до виконання іншої організаційно-педагогічної роботи під час канікул залучаються в межах кількості годин навчального навантаження, установленого при тарифікації до їхнього початку.
Зокрема, у документі має бути прописано межі залучення педагогів до роботи на період канікул. А також зазначено, що організація роботи вчителів здійснюється згідно з планом у цей час.
Скільки повинні працювати педагоги під час канікул та яка оплата за роботу
Водночас, згідно з розʼясненням, години роботи педагога в період канікул табелюються в загальному порядку. У звʼязку з тим, що оплата праці здійснюється відповідно до обсягу навантаження, то в табелі зазначаються години, які має вчитель за тарифікацією.
“Механізм оплати роботи педагогів у період канікул визначено п. 71 Інструкції №102 від 15.04.1993 р. “Про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти”, в якій зазначено, що за час роботи в період канікул оплата праці педагогічних працівників та осіб з числа керівного, адміністративно-господарського та навчально-допоміжного персоналу, яким дозволяється вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями в тій же установі, провадиться з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул”, – йдеться у розʼясненні.
Тож, якщо вчителі та інші працівники залучаються до роботи під час канікул, вони отримують зарплату, відповідно до тарифікації з усіма доплатами та надбавками. Зокрема, це стосується доплат за перевірку письмових робіт, класного керівництва, завідування навчальним кабінетом тощо.
Джерело: OBOZ.UA.
Ще новини України: Виплата авансу в Україні – коли роботодавця можуть покарати штрафом