Купити квартиру в Дніпрі

Штраф за неявку до ТЦК – чим загрожуватиме ігнорування повістки з 1 січня

Штраф за неявку до ТЦК – чим загрожуватиме ігнорування повістки з 1 січня

В Україні триває мобілізація військовозобов’язаних громадян до лав ЗСУ. Яка відповідальність передбачена за неявку до ТЦК.

У 2024 році було ухвалено законопроєкт 10449, який врегулював порядок призову. За порушення, залежно від проступку, з 1 січня загрожує адміністративна та/або кримінальна відповідальність.

Про це розповідають “Новини України – НСН”. 

Згідно з постановою Кабміну №1487, військовозобов’язаним потрібно бути на військовому обліку, приїжджати в місцевий центр комплектування за викликом, проходити медогляд, навчання і вирушати на службу.

Штрафи за порушення закону про мобілізацію в Україні

Якщо не з’явитися в ТЦК, то в цьому випадку можуть притягнути до відповідальності за адміністративними статтями 210 і 210-1. Псування або втрата військово-облікових документів не допоможе — за це теж передбачено покарання.

Дві згадані адміністративні статті передбачають відповідальність за відмову приїхати в ТЦК, на ВЛК або навчання для подальшого захисту Вітчизни. Якщо ви не стали на облік, не повідомили державу про зміну місця проживання або своїх даних — за все це також передбачено штраф за неявку за повісткою. Він варіюється в межах 17-25,5 тисяч гривень. Для юридичних осіб відповідальність серйозніша — 34-59 тис. гривень.

За неявку до ТЦК загрожує відповідальність

Штраф за неявку до ТЦК – чим загрожуватиме ігнорування повістки з 1 січня

Перевірити наявність штрафу можна в “Дії” та Opendatabot.

Важливо пам’ятати, що вас не можуть притягнути за не оновлення даних, якщо ця інформація є в державних реєстрах.

Кримінальна відповідальність за неявку до ТЦК

Також за порушення закону про мобілізацію загрожує тюремний строк. Це можливо, якщо пройти лікарську комісію, але проігнорувати “бойову” повістку. Тоді адміністративна відповідальність перетвориться на кримінальну і військовозобов’язаному може загрожувати п’ять років в’язниці. Якщо є пом’якшувальні обставини, то суддя замість цього може дати умовне з випробувальним терміном.

Юрист Сергій Савинський зазначає, що в разі несплати, кошти можуть вилучити з ваших рахунків і навіть примусово продати майно для погашення боргу, якщо він перевищує 160 тисяч гривень.

Що буде, якщо не забрати повістку з пошти

У 2024 році повістки почали розсилати рекомендованим листом поштою. Якщо її проігнорувати, то за це може загрожувати 17-25 тис. гривень штрафу, як якби ви забрали її, але в ТЦК не прийшли.

Юристка Ангеліна Чипець з юридичної компанії Justice пояснювала, що повістка вважається доставленою в той момент, коли вона потрапляє в поштову скриньку. При цьому кримінальна відповідальність загрожує, навіть якщо громадянин не підписував документ. Але для цього потрібно довести, що військовозобов’язаний свідомо ухилявся від обов’язку перед країною.

Джерело: Уніан.

Ще новини України: Загальна мобілізація – чи можуть працівники ТЦК та поліція затримати чоловіка у разі його відмови від повістки

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу