Діти належать до першої черги претендентів на майно спадкодавця. У Цивільному кодексі України зазначається, що не можна передати у спадок дітям.
Спадкування може відбуватися за заповітом або за законом. Діти спадкодавця належать до першої черги претендентів на майно, але вони можуть отримати не всі активи. Про це розповідають “Новини України – НСН”..
В статті 1219 Цивільного кодексу України зазначається. що не можна передати у спадок дітям.
Що можна отримати у спадок
Спадкоємцями можуть бути як фізичні особи, що живі на момент відкриття спадщини, так і ті, хто були зачаті під час життя спадкодавця і народжені живими після його смерті.
До спадщини належать всі права та обов’язки, що були у спадкодавця на момент його смерті, якщо ці права не припинилися через його смерть. Сюди можуть входити, зокрема, майнові права, фінансові накопичення тощо. Однак існують активи, які не можна отримати шляхом спадкування.
Що не можна передати у спадок дітям
Згідно зі ст. 1219 Цивільного кодексу України, не можуть бути успадковані права та обов’язки, які безпосередньо пов’язані з особою спадкодавця. Серед них:
- особисті немайнові права;
- право на відшкодування шкоди, завданої травмами або іншими ушкодженнями здоров’я;
- права та обов’язки як кредитора чи боржника, передбачені статтею 608 цього Кодексу;
- права на отримання аліментів, пенсії, допомоги чи інших законодавчо визначених виплат.
Також не можна успадкувати право брати участь у товариствах та членство в громадських організацій, якщо інше не передбачено законом чи установчими документами.
Ще новини України: Головні нововведення у 2025 році — що зміниться і до чого готуватися українцям