Українцям розповіли, як здійснюється прийняття на роботу за віком і в якому випадку можуть відмовити працівнику.
Відмовити працівнику у прийнятті на роботу за віком можна лише у разі, якщо законодавством встановлені вікові обмеження для певної категорії працівників. Про кого йдеться.
Прийняття на роботу за віком
Йдеться про посади державної служби, рятівників, водолазів та інше.
Про це розповідають “Новини України – НСН”.
Відмова в прийомі на роботу за ознаками віку – це дискримінація особи в трудовій сфері, або ейджизм, коли людину не беруть на роботу, тому, що їй 45+.
Заборонено також відмовляти в прийнятті на роботу громадянам з мотивів досягнення ними пенсійного віку, згідно із ст. 11 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці і інших громадян похилого віку в Україні» від 16.12.1993 р. № 3721-XII.
Також за цим Законом держава гарантує кожному ветерану праці та громадянину похилого віку належний рівень життя, задоволення різноманітних життєвих потреб, подання різних видів допомоги, зокрема, шляхом реалізації права на працю відповідно до професійної підготовки і з урахуванням стану здоров’я.
Така відмова може бути оскаржена громадянами до суду. Про це кажуть у Центрально-Західному міжрегіональному управлінні Держпраці.
Ще новини України: Допомога особам з інвалідністю у працевлаштуванні: ухвалено новий закон – що у ньому