Команди з України і США перебувають на фінальному етапі переговорів щодо угоди про мінерали.
Про це повідомила у X 24 лютого віцепрем’єрка з питань європейської і євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції України Ольга Стефанішина, передають «Новини України – НСН».
«Переговори були дуже конструктивними, майже всі ключові деталі узгоджені. Ми прагнемо швидко завершити це, щоб приступити до підписання. Ми сподіваємося, що лідери США й України зможуть якнайшвидше підписати і схвалити документ у Вашингтоні, щоб продемонструвати наші зобов’язання на десятиліття вперед», – написала Стефанішина.
Подробиці угоди про мінерали не розголошуються.
Напередодні голова Офісу президента Андрій Єрмак зазначив, що будь-які інвестиції у розробку корисних копалин розглядаються з точки зору гарантій безпеки для України і її стратегічних інтересів. Єрмак додав, що зараз тривають переговори і «ніхто не відмовлявся» від укладення угоди, маючи на увазі угоду про копалини із США.
Переговори щодо угоди про мінерали на завершальному етапі
21 лютого президент Зеленський заявив про розробку угоди представниками Сполучених Штатів та України, не уточнивши, чого саме вона стосуватиметься. За його словами, це угода, яка «може додати нашим відносинам». Він висловив сподівання на «справедливий результат».
Того ж дня радник президента США з нацбезпеки Майк Волц висловив впевненість, що Зеленський незабаром підпише угоду зі США про корисні копалини.
Попередня пропозиція Вашингтона, як повідомлялося, передбачала надання Сполученим Штатам доступу о рідкісноземельних мінералів на 500 мільярдів доларів як оплати за американську військову і фінансову підтримку захисту Києва від повномасштабного вторгнення Росії.
Президент України зазначав, що допомога США у воєнний час до цього часу була набагато меншою за цю суму, і уточнив, що угоду не підписали через «юридичні питання». Адже, за словами Зеленського, Україні потрібні гарантії безпеки, а не просто віддати ресурси.
Ще новини України: Угода щодо рідкоземельних ресурсів: чи підписав її Зеленський?