До 4 лютого 2025 року “обмежено придатні” чоловіки віком від 18 до 60 років повинні пройти ВЛК повторно. Чи загрожує покарання за відмову.
Якщо особа проігнорує вимогу, її можуть притягти до відповідальності, але тільки якщо ТЦК та СП раніше направляли військовозобов’язаного на ВЛК.
Про це розповідають “Новини України – НСН”.
Статус придатності чи непридатності до військової служби починається з Закону України від 21.10.1993 № 3543-XII “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та оновлень Закону України від 21.03.2024 № 3621-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист”.
Головне оновлення документа полягає в тому, що практично всі індивідуальні оцінки придатності скасовано, крім чотирьох випадків, коли ВЛК вирішує між “непридатний” та “обмежено придатний” або “обмежено придатний” та “придатний”.
“Обмежено придатні” чоловіки повинні пройти ВЛК до 4 лютого
Також встановлені обмеження щодо умов проходження служби з урахуванням стану здоров’я:
- повністю придатні;
- придатні для служби військових частин, ТЦК та СП, вищих навчальних закладів, навчальних центрів, установ, медичних підрозділів, підрозділів логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони.
Направлення на ВЛК надається:
- для військовозобов’язаного – ТЦК та СП;
- для військовослужбовця – командир частини або заклад охорони здоров’я, де він проходить лікування або реабілітацію, ТЦК та СП, де він знаходиться на обліку під час відпустки.
Без направлення на ВЛК військовозобов’язаний не може пройти медичний огляд, і медична комісія не може провести огляд без направлення від ТЦК та СП.
Якщо ж направлення на ВЛК було вручено, особа може бути притягнута до адміністративної чи кримінальної відповідальності залежно від обставин справи та причин неявки.
Ще новини України: Реформа МСЕК: що зміниться з 1 січня і кому доведеться повторно пройти комісію