Правоохоронці викрили 13 посадовців ЗСУ у Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Львівській, Черкаській, Чернігівській та інших областях України. Вони нараховували незаконні виплати військовим на мільйони гривень.
Про це розповідають «Новини України – НСН» з посиланням на Національну поліцію України.
Незаконні виплати на мільйони гривень нараховувались військовослужбовцям, які фактично не знаходилися у зоні ведення активних бойових дій, особам, котрі взагалі не проходили службу або взагалі самовільно залишили військову частину.
Серед підозрюваних — командири частин, керівники та службовці окремих підрозділів, колишній начальник обласного ТЦК та СП. За вказівкою одного з фігурантів підлеглі навіть незаконно видобували корисні копалини та ремонтували його будинок та його родичів.
Викрили та задокументували протиправну діяльність причетних осіб оперативники територіальних підрозділів Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, слідчі слідчих підрозділів ГУНП, ДБР спільно з прокурорами спеціалізованих прокуратур у сфері оборони, працівниками СБУ за сприяння керівництва Міністерства оборони України.
В Одеській області т.в.о. помічника командира військової частини з фінансово-економічної роботи безпідставно нарахувала чотирьом особам, які самовільно залишили частину, понад 545 000 гривень, а заступник начальника штабу іншої військової частини за підробленими документами отримав безпідставно 670 000 гривень.
На Черкащині командир військової частини підписав наказ про виплату додаткової винагороди 91 військовослужбовцю, які безпосередньо не брали участь у бойових діях. Тож сума незаконно нарахованих коштів сягнула 5 945 000 гривень.
13 посадовців ЗСУ отримали підозри за незаконні виплати військовим
Подібна ситуація і в Чернігівській області. Єдина різниця – в сумі виплачених коштів. Тут начальник штабу військової частини преміював додатковою винагородою службовців на загальну суму 412 500 гривень.
А на Тернопільщині командир та начальник підрозділу взводу нарахували та виплатили понад 1 000 000 гривень службовцям, які згідно з наказами перебували у районі ведення бойових дій, а фактично знаходилися за місцем проживання.
У Дніпропетровській області ще одну підозру отримав колишній обласний воєнком – нараховував понад 1 000 000 гривень у якості виплат особам, які фактично військову службу не проходили.
На Хмельниччині командир бригади виплатив п’ятьом військовослужбовцям за нібито безпосередню участь у бойових діях по 30 000 грн поки вони ремонтували його будинок та його родичів. Крім того, ці особи, використовуючи спеціальну військову техніку, займались незаконним видобутком вапняку та будівельного каменю для будівельних робіт. Сума завданих збитків понад 1 000 000 гривень.
На Закарпатті працівниця військової частини ввела в оману своє керівництво про нібито своє перебування на службі на певній дільниці та отримала понад 250 000 гривень.
На Львівщині командир батальйону безпідставно виплатив майже 370 000 гривень, а в Рівненській області командир роти нарахував військовій 740 000 гривень.
Оперативники УСР в Луганській області зібрали матеріали, які стали підставою для оголошення підозр двом військовослужбовцям за фактом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів. Як наслідок особи, які не брали участь у бойових діях отримали майже 1 200 000 гривень додаткових виплат.
Усім фігурантам слідчі повідомили підозри. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.
Ще новини України: Викрито екскомбрига ТРО, який організував фіктивні бойові виплати для дружини