Лінійки 1 вересня, «дистанційка», канікули та вакцинація вчителів – все, що відомо про початок навчання.

Чи будуть лінійки в школах 1 вересня и що очікує школярів цього року

До першого вересня залишаються лічені дні. Цьогоріч через невизначеність, що посилюється пандемією коронавірусу у батьків та учнів подвійне хвилювання. Про те, що очікує школярів цього року і чи буде лінійка 1 вересня NNS дізнався з повідомлення на сайті 7днів.ua.

Очне або дистанційне навчання

Як розповів міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, дистанційне навчання в школах України може бути введено в тих областях, які належать до “червоної”, “помаранчевої” або “жовтої” зони карантину.

На цей час вся Україна знаходиться в “зеленій” зоні, тому всі школи приймуть дітей у звичайному режимі. Крім того, за словами міністра, всі дитячі садки і початкові класи (з 1 по 4) повинні вчитися очно незалежно від епідеміологічної обстановки.

Чи будуть лінійки в школах 1 вересня

Міністерство освіти рекомендує школам не відмовлятися від лінійки цього року. Однак лінійки в цьому році рекомендують проводити в скороченому вигляді і з урахуванням соціальної дистанції. Адміністрація кожного навчального закладу сама приймає рішення про проведення лінійки.

Коли плануються шкільні канікули

Щорічно у всіх класах проводяться канікули 4 рази на рік. Дати канікул встановлені таким чином:

  • осінні – з 25 по 31 жовтня 2021 року;
  • зимові  – з 25 грудня 2021 до 9 січня 2022 року;
  • весняні – 28 березня по 3 квітня 2022 року;
  • літні – з 1 червня по 31 серпня 2022 року.

Однак дати канікул можуть перенести, якщо зміниться ситуація з коронавірусом. Якщо захворюваність в регіоні зросте, канікули можуть початися раніше.

Вакцинація вчителів

Формат навчання залежить не тільки від зонування території. Якщо область перейде з “зеленої” зони в іншу, деякі школи зможуть продовжити навчання дітей в приміщенні. Це стосується шкіл, в яких не менше 80% шкільного персоналу пройшли курс вакцинації. Такі заклади зможуть приймати дітей навіть у червоній зоні.

Якщо ж в школі вакциновано менше ніж 20% персоналу, то її закриють на карантин, якщо регіон перейде із зеленої в іншу зону карантину.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Багатодітні малозабезпечені сім’ї отримають по 2 тисячі на дитину до 1 вересня

 

 

 

 

 

To Top