5 /5
Based on 5 ratings

Купити квартиру в Дніпрі

1346
1346

Допомога 6600 гривень від ООН – головні помилки при подачі на виплати: як їх не допустити

Навколо вже широко відомих виплат українцям у розмірі 6600 гривень від ООН часто поширюється багато різноманітної інформації, і багато повідомлень є суперечливими. Фахівці радять перевіряти інформацію про виплати у офіційних джерелах, щоб не натрапити на шахраїв

Наталія Бриль, програмна координаторка Невідкладної грошової допомоги БФ “Право на захист”, який є офіційним партнером Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні, перерахувала основні помилки, які допускають українці при подачі заявок на виплати від ООН. Про це розповідає НСН

Допомога 6600 гривень від ООН – головні помилки при подачі на виплати

Допомога 6600 гривень від ООН – головні помилки при подачі на виплати: як їх не допустити

Головні помилки при подачі на виплати: як їх не допустити

  • Люди не читають уважно критерії та не перевіряють себе на відповідність всім вимогам. При реєстрації на грошову допомогу співробітниками БФ “Право на захист” перевіряється приналежність до всіх необхідних критеріїв.

Люди отримують відмову в реєстрації саме через невідповідність вимогам на отримання грошової допомоги від УВКБ ООН.

  • Українці раніше вже отримували міжнародну грошову допомогу. Як від УВКБ ООН, так і від інших агентств.

“Нагадуємо, що фінансова допомога в розмірі 2220 грн на особу на місяць – це один і той самий вид допомоги, що реалізують різні агентства, вона є разовою. На цей момент повторної реєстрації в рамках грошової допомоги від УВКБ ООН немає”, – пояснює Наталія Бриль.

  • Людина не може підтвердити приналежність до категорій осіб, що можуть подати заявку на отримання допомоги (довідки, витяги тощо).

В першу чергу обов’язково має бути документ, що посвідчує особу. А також інші підтверджувальні документи: наприклад, якщо особа переміщена після 24 лютого 2022 року, має бути довідка внутрішньопереміщеної особи; якщо є проблеми зі здоров’ям – треба надати довідку про інвалідність чи медичну довідку, що підтверджує стан чи хворобу бенефіціара та неможливість прибути до пункту збору даних.

Повний перелік документів, що необхідні для реєстрації, можна знайти в описі програми.

Хто може отримати виплати 6600 гривень від ООН

  • Приходять не всі члени родини. Щоб запобігти можливим випадкам шахрайства або маніпуляцій, фонд реєструє лише за умови особистої присутності всіх членів родини у наших пунктах збору даних.

“Для сімей, членами яких є маломобільні люди, які не можуть прибути до пункту реєстрації, допускається реєстрація засобами відеозв’язку за оригіналами документів (за умови надання медичної довідки, що підтверджує їхній стан здоров’я)”, – пояснює фахівець.

  • Не враховують інформацію про те, як проходить процес подачі заявки в певному місті. В деяких пунктах збору даних діє попередній запис в чергу через спеціальну електронну форму.

“Інформація про це завжди є та оновлюється на нашому сайті, а саме на сторінці опису грошової допомоги від УВКБ ООН (https://bit.ly/3Tgnpx5), а також в регіональних телеграм-каналах (для кожного міста створено свій телеграм-канал, де можна відстежувати актуальну інформацію)”, – пояснює Наталія.

  • Опираються на інформацію з неперевірених джерел та йдуть на реєстрацію без попередньої перевірки офіційної інформації.

Офіційна інформація завжди публікується на сайті БФ “Право на захист”. Її можна знайти на сайті БФ або на сайті УВКБ ООН.

“Команда БФ “Право на захист” намагається відслідковувати та регулювати інформацію, що поширюється у ЗМІ про реєстрацію на грошову допомогу від УВКБ ООН, проте через велике тиражування інформації та неконтрольоване розповсюдження різними ЗМІ, соціальними мережами та месенджерами, не всі джерела інформації можуть надавати актуальний та правдивий перелік умов реєстрації”, – зауважує Наталія Бриль.

  • Потенційні бенефіціари часто не розуміють різницю між міжнародною грошовою допомогою та державними виплатами/державною допомогою. Наприклад, плутають з грошовою допомогою для соціально незахищених верств населення, на проживання внутрішньо переміщених осіб, малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям на дітей та іншим категоріям.

новини України

“Грошова допомога від УВКБ ООН – це міжнародна допомога саме для вразливих категорій ВПО, постраждалих від військових дій, а також тих, хто повернувся до місць постійного перебування з вимушеного переміщення до іншої області/країни”, – додає фахівець.

  • При реєстрації на грошову допомогу надають картку, на яку неможливо зарахувати вказану міжнародну допомогу (наприклад, картку “єПідтримка”, або картку, яка використовує національну платіжну систему “Простір” (можна користуватися виключно на території України).

Іноді бенефіціари не враховують наявність обмежень на їхньому картковому рахунку на надходження міжнародних грошових переказів. Також бувають випадки, коли бенефіціар надає валютну картку, що унеможливлює зарахування коштів у гривні.

“Слід звернути особливу увагу, що картка має бути саме гривнева, підтримувати платіжну систему Visa або Mastercard, та не мати жодних обмежень на вхідні міжнародні грошові перекази”, – радить співрозмовниця.

Інформаційна підтримка:

Гаряча лінія УВКБ ООН: 0 800 307 711 (пн-пт 09:00-18:00)

Електронна пошта: unhcrukraine.cash@gmail.com

Телеграм-канал БФ “Право на захист” з необхідною інформацією, де також можна поставити питання: https://t.me/IDPhelp

Джерело

Новини України:

Допомога від ООН по-новому – хто може отримати 2 220 грн, як подати заявку

Грошова допомога від Карітас Україна — як отримати виплати 6600 гривень

To Top
Ще новини ⬇
Головна
Назад
Розділи
Важливі
Lite
Пошук
×