Купити квартиру в Дніпрі

Добровільне повернення на службу після СЗЧ – Рада прийняла законопроект

Добровільне повернення на службу після СЗЧ – Рада прийняла законопроект

Верховна Рада врегулювала закон про добровільне повернення на службу для тих, хто вперше самовільно залишив частину або дезертирував.

Військова служба і дія контракту будуть продовжені.

Про це повідомляють “Новини України – НСН” з посиланням на народного депутата Ярослава Железняка.

За його даними, проєкт №12095 підтримали 253 депутати.

Закон встановлює правові гарантії та механізми продовження військової служби військовослужбовцям, які самовільно залишили військові частини чи місця несення служби або дезертирували.

Згідно із законом, під час дії воєнного стану військовослужбовцям, які вперше самовільно залишили військові частини або місця служби чи дезертирували та добровільно прибули до місця проходження служби і висловили готовність продовжити службу, військова служба і дія контракту продовжується.

Крім того, поновлюються виплати грошового і здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення, пільг та соціальних гарантій.

Добровільне повернення на службу після СЗЧ – Рада прийняла законопроект

Добровільне повернення на службу після СЗЧ – Рада прийняла законопроект

Водночас розпочаті кримінальні провадження не є підставою для відмови у продовжені військової служби таких військовослужбовців та дії їх контракту.

Як зазначають автори, зараз військовослужбовці, які виявили бажання добровільно повернутись до військових частин та продовжити військову службу після СЗЧ, позбавлені такої можливості.

У даний час командири військових частин уповноважені продовжувати військову службу та дію контракту, поновлювати виплати грошового і здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення тільки на підставі відповідних процесуальних документів слідчих та судових органів.

К відомо, в серпні ВР ухвалила закон, який дозволяє звыльнити від відповідальності тих, хто вперше самовільно залишив частину та висловив бажання продовжити службу

Згідно з законом, особа, яка під час дії воєнного стану вперше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене статтями 407 (Самовільне залишення військової частини або місця служби), 408 (Дезертирство), може бути звільнена від кримінальної відповідальності.

Для цього потрібно, щоб військовий до закінчення досудового розслідування добровільно заявив слідчому чи прокурору про намір повернутися до військової частини або місця служби для продовження служби.

Ще новини України: Мобілізація жінок – кого можуть призвати до війська та за яких умов

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу