Процес отримання спадщини залежить від багатьох нюансів. Зокрема, чи був складений заповіт, а також чи вчасно звернулись спадкоємці для оформлення усіх документів на право нової власності
Про те, чи впливає прописка на процес отримання спадщини, пояснює НСН із посиланням на публікацію адвокатського бюро в “Пані в законі” у Telegram.
Чи впливає прописка на отримання спадщини
“Сама реєстрація, або як у народі говорять прописка, впливає виключно в тому випадку, якщо ви пропустили 6 місяців із дати смерті спадкодавця і не встигли подати вчасно заяву”, – каже адвокат Марія Левченко.
Наприклад, батьки померли, не склавши заповіт. Якщо діти приписані у їхньому будинку, то їм автоматично переходить спадок. Але якщо вони окремо зареєстровані, то мають обов’язково до 6 місяців звернутися до нотаріуса, щоб отримати свою частку.
“А от хто має право отримувати спадок, зазначається у чергах спадкоємців. До першої черги відносять чоловіка/дружину, дітей та батьків померлого”, – додає юрист.
Наголосимо, що оформити спадщину можна як у державного, так і приватного нотаріуса, за місцем відкриття спадщини.
Зазначимо також, що до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Не входять до складу спадщини права та обов’язки, що нерозривно пов’язані з особою спадкодавця, зокрема: особисті немайнові права, право на участь у товариствах чи організаціях, право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, права та обов’язки особи як кредитора або боржника.
Ще новини України: Правила отримання закордонного паспорта