У ніч на 1 квітня вперше за тривалий час не було ворожої атаки дронів по Україні. У ЗСУ пояснили в чому причина.
Про це інформують “Новини України – НСН”.
Чому не було атаки дронів по Україні 1 квітня
На думку голови ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Івана Тимочка, може бути кілька причин. Серед яких – виявлення пускових установок ворога та накопичення противником БПЛА.
З його слів, може бути кілька аспектів. Російська розвідка могла дізнатися, що ЗСУ виявили центральні пункти скупчення їхніх пускових установок, тому вони просто побоялися їх підсвітити.
“Бо давно вже йдуть розмови про те, що Україна шукає способи виявлення концентрації пускових установок противника, оскільки він розпочав нову тактику – килимові удари по територіях”, – сказав Тимочко.
Він уточнив, що йдеться за тактику, коли безпілотники запускаються ворогом масово, концентровано на конкретні декілька кварталів певного міста та невибірково б’ють по населеному пункту. Водночас, зазначив експерт, при таких щільних атаках відсоток “корисного” ураження дуже низький – не перевищує 10%. Тому, ймовірно, противник здійснює накопичення дронів – перегруповується, щоб завдати ще більш масованих ударів.
“Є велика підозра, що противник через процес накопичення хоче залучити, умовно, не 200 БПЛА, а удвічі більше. Тому ризик серйозний та до цього треба обережно ставитись”, – пояснив Тимочко.
Третя причина, за словами експерта, – найбільш “фантазійна”. Йдеться про те, що кремлівський диктатор Володимир Путін на тлі домовленостей про можливе припинення вогню хотів показати, що армія РФ може й не завдавати ударів по містах, коли він має на це політичну волю.
Тимочко додав, що більш ймовірно, що окупанти мають якісь тимчасові технічні проблеми з запуском “шахедів”, у тому числі через дію української розвідки, або накопичують дрони.
“У будь-якому разі кілька найближчих днів усе покажуть”, – сказав експерт.
Ще новини України: Чому провалився контрнаступ України у 2023 році і як в США відреагували на Курськ – велике розслідування NYT