Кабінет міністрів затвердив постанову, згідно з якою оновлено правила бронювання від мобілізації. Які основні зміни діятимуть з 1 грудня.
Повідомляється, що компанії, які до 22 листопада отримали статус критично важливих, зберігають його до 28 лютого 2025 року. Також у постанові вказано, що статус можуть анулювати з певних причин.
Підприємства, які хочуть забронювати від мобілізації працівника, відтепер повинні платити йому заробітну плату у 20 тис. грн. Тим часом низка міністерств та обласних органів влади повинні встановити критерії, згідно з яким певна компанія отримає статус критичної важливої для економіки держави, регіону, громади, галузі.
Про оновлення правил захисту від призову повідомили на урядовому порталі, передають “Новини України – НСН”.
На порталі Кабміну з’явився текст постанови №1332 від 22 листопада 2024 року. У постанові ідеться про “деякі питання бронювання у воєнний час”. Крім вимог до зарплати, пояснюють, хто збереже відстрочку завдяки роботі на критично важливому підприємстві, а хто її втратить. Також вказано, що зміни вносять в постанову №76 від 27 січня 2023 року і вони почнуть діяти з 1 грудня 2024 року.
Детальніше про відстрочку від мобілізації
У нормативно-правовому акті вказано, що з’являються вимоги до зарплати працівника, якого підприємство буде бронювати. Розмір зарплати має становити 2,5 мінімальної заробітної плати по країні. Якщо врахувати, що ця зарплата — це 8 тис. грн, то працівник має отримувати 20 тис. грн. Крім того, аналогічні вимоги до усіх працівників підприємства (крім державних (повністю чи частково) та комунальних).
Нові правила бронювання від мобілізації з 1 грудня – Кабмін затвердив зміни
Правила призначення та скасування бронювання
Основні пункти постанови Кабміну про оновлені правила бронювання підприємств:
- відстрочка від призову, встановлена Мінекономіки до набрання чинності постанови (до 22 листопада), буде діяти до 28 лютого 2025 року;
- відстрочки, призначені через “Дію” до 22 листопада, діють на той термін, на яких їх призначили, але не довше ніж до 28 лютого 2025 року;
- відстрочку можуть анулювати, якщо буде відповідне рішення Мінекономіки або іншого органу владу, який її призначав;
- критично важливі підприємства, у яких цей статус закінчується до 30 листопада, зберігають його до 31 грудня 2024 року;
- підприємства можуть отримати статус критично важливого, якщо у них немає заборгованостей з податків та ЄСВ;
- органи влади повинні протягом 10 днів сформувати чіткий перелік критеріїв, за якими підприємство отримує статус критично важливого для економіки, населення, Сил оборони.
Ше новини України: Увільнення від роботи під час мобілізації – що це таке і як підтвердити факт призову