Індія призупинила поставки вакцини AstraZeneca в Україну

Індія призупинила експорт до України вакцини від коронавірусу AstraZeneca, виробленої Індійським інститутом сироватки (Serum Institute of India), передає NNS, посилаючись на zaxid.net.

Зазначається, що таке рішення прийнято у зв’язку із необхідністю задовольнити попит на внутрішньому ринку. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела.

Згідно з даними Міністерства закордонних справ Індії, з четверга, 25 березня, поставки вакцини від Covid-19 за кордон призупинені, оскільки країна зіткнулася з новим сплеском захворюваності і має намір розширити кампанію з вакцинації населення.

«Все інше відійшло на другий план, щонайменше на певний час», – сказало одне з джерел.

Уряд Індії дозволив з 1 квітня вакцинацію всіх жителів країни старше 45 років. Влада для цих цілей замовила у Serum Institute of India близько 141 млн доз.

«Ніякого експорту, нічого доти, поки ситуація в Індії не стабілізується. Уряд не буде ризикувати, коли так багато людей потребують вакцинації в Індії», – додав співрозмовник агентства.

Тим часом в Україні називають зовсім іншу причину зупинки поставок вакцини. А саме – інформаційну кампанію, розгорнуту проти AstraZeneca. І навіть інформують, що відповідний лист МЗС отримало від посольства Індії. У листі ніби-то підкреслюється неприпустимість дискредитаційних заяв стосовно Індії як виробника медичних препаратів. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Індійська сторона зазначає, що вакцина AstraZeneca (CoviShield)  – абсолютно безпечний та ефективний препарат, що підтверджено Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Лише на території Європи та Індії вже було використано близько 50 мільйонів доз цієї вакцини. Значні обсяги препарату законтрактували Канада, Велика Британія, Бразилія.

Україна законтрактувала 1,5 мільйона доз вакцини виробництва Індії. Але для виробника не проблема передати цю партію іншим замовникам, наголосив Микола Радуцький. Попит на вакцини у світі значно перевищує можливості виробництва.

За інформацією Миколи Радуцького, Президент Володимир Зеленський доручив міністрам Максиму Степанову та Дмитру Кулебі знайти додаткові способи для пришвидшення постачання наступної партії вакцини CoviShield до України. Міністерство охорони здоров’я та МЗС України повинні якнайшвидше зробити все необхідне, щоб переконати індійських партнерів у непричетності держави та українського суспільства до дискредитації постачальника вакцин.

To Top