Аби не стати жертвою шахрая, важливо знати, як зламують наші акаунти у соціальних мережах. На жаль, це відбувається постійно з різними людьми. Отримавши доступ до акаунту користувача у соціальних мережах, шахрай може накоїти багато неприємностей та лиха: читати особисту переписку, просити гроші від вашого імені у ваших друзів та знайомих, взагалі поцупити вашу сторінку або навіть зняти кошти з вашої банківської карти.
Тому важливо бути поінформованими про основні способи, які можуть використовувати злочинці. Розповідаємо про одну із найпоширеніших сьогодні схем.
Як зламують наші акаунти?
Протягом останніх років в Україні активно працює та набуває все більшої популярності шахрайська схема – розсилка фішингових посилань для злому акаунтів та крадіжки грошей.
Люди отримують у месенджерах (Telegram, Whatsapp чи Viber) повідомлення, що містить певний заклик – наприклад, проголосувати у конкурсі або підтримати петицію.
Отримувачу такого повідомлення пропонують відвідати сайт, “авторизуватися” та підтримати конкурсанта/петицію.
Там вам запропонують відсканувати QR-код та/або ввести номер телефону, а також ввести одноразовий код, який вам надійде. Якщо ви зробили ці прості кроки, то ваш акаунт вже зламали, тобто доступ до нього отримали шахраї.
Повідомлення можуть надходити від знайомих людей, але переходити за посиланнями в повідомленнях не варто. Адже їх акаунти вже можуть бути зламаними. Краще передзвонити людині і запитати, чи надсилала вона вам таке повідомленні.
Також не вводьте жодних даних, навіть якщо вас про це просить «друг» у соціальній мережі.
А якщо ви все ж таки перейшли за посиланням і ввели свої дані, що робити в такому випадку?
Що робити, якщо акаунт зламали
- Терміново перевірте підключені до месенджера пристрої.
- Завершіть невідомі сесії.
- Змініть пароль.
- Напишіть в іншій соціальній мережі про те, що вас зламали, аби попередити своїх друзів і знайомих.
- У деяких випадках доведеться видалити акаунт. Пам’ятайте, що при цьому всі ваші повідомлення та дані будуть втрачені. Тому попередньо збережіть усе цінне.
- Створюючи новий акаунт, одразу ж увімкніть багатофакторну автентифікацію.
- Увімкніть її просто зараз, поки з вашим акаунтом ще все добре!
Можливо, вам також буде цікаво: Дуже особисті дані – про що не можуть запитувати в ТЦК
Головні новини України – ТУТ. Підписуйтесь на Телеграм-канал, аби не пропустити найважливіше.