Зараз повно порад у мережі з приводу того, як готуватися до опалювального сезону. А те, що він може бути апокаліптичним, у більшості сумнівів немає, – каже Олег Попенко.
Він теж поділився порадами, розділивши їх на дві частини – для власників приватних будинків і власників квартир.
Як підготуватися до опалювального сезону власникам приватних будинків
У приватному будинку мають бути по можливості всі джерела енергії. Треба і генератор купити (до 5 кВт вистачить), і твердопаливний котел, і дрів 7-8 куб, і солярки літрів 100.
Але на це все необхідно щонайменше 30 -40 000 грн. У зв’язку з відсутністю грошей дозволити собі таке зможуть одиниці. Ну, нехай 10% від загальної кількості людей, – з сумом констатує експерт.
Як підготуватися до опалювального сезону власникам квартир
В багатоквартирному будинку все гірше, – вважає Олег Попенко.
І пояснює, чому:
Там нічого встановити не можна, вікна здебільшого вже поміняли (якщо ні, то треба встигнути, але вони за рік катастрофічно подорожчали).
Якщо є надія на те, що витримає електропроводка, можна встановити електричний радіатор.
Але, як показує практика останніх років, не витримує проводка навіть у нових будинках, стабільно до кількох десятків пожеж за місяць лише у Києві. Горить проводка, квартири, люди гинуть стабільно у пожежах, – каже експерт.
Він радить обов’язково перевірити проводку у всьому будинку, а не лише у своїй квартирі.
І готуватися треба до найгіршого. І чекати на теплу зиму. Теплі шкарпетки та теплий спортивний костюм із халатом врятують. Буде холодно, можливо не буде газу, перебої з електроенергією цілком імовірні також, – прогнозує Олег Попенко.