Як отримати е-лікарняний і як він працює – роз’яснення Мінцифри

З сьогоднішнього дня в Україні діють виключно електронні лікарняні, а паперові пішли у небуття. З 1 жовтня українцям вже не потрібно після одужання знову йти до лікаря та стояти в черзі, щоб отримати лікарняний. Відповідні дані лікарі вноситимуть до електронної системи, передає NNS, посилаючись на Ракурс.

Як працює е-лікарняний?

Якщо хвороба протікатиме згідно з планом лікування, лікарняний закриватиметься автоматично. А роботодавці й бізнес в автоматичному режимі отримуватимуть інформацію про співробітників, які хворіють. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Telrgram-каналі розповів, як працюють е-лікарняні.

Працює це так. Після обстеження пацієнта лікар формує медичний висновок. Він створює його в Реєстрі та запевняє електронним підписом. Пацієнт отримує смс, — зазначив Федоров. — Далі документ потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду. Там формується електронний листок непрацездатності — документ, за яким нараховуються виплати. Пацієнт отримує другу смс. А роботодавець бачить ваш документ на порталі ПФУ.

Міністр зазначив, що за час перехідного етапу запровадження e-лікарняних, який в Україні розпочався у червні, вже було сформовано майже мільйон таких документів.

Зазначається, що е-лікарняні є підставою для отримання від Фонду соцстрахування:

  • допомог по вагітності та пологах;
  • допомог по тимчасовій втраті працездатності, зокрема в разі хвороб або травм, самоізоляції від COVID-19, на період догляду за хворими дітьми і родичами, лікування в санаторно-курортних закладах тощо.

Також за е-лікарняними роботодавці здійснюють оплату перших п’яти днів лікування хвороб або травм своїх співробітників.

З шостого дня виплати здійснюватиме вже Фонд соціального страхування.

Як і у випадку з паперовим лікарняним листком, розмір допомоги з тимчасової втрати непрацездатності складе від 50% до 100% середнього доходу застрахованої особи залежно від тривалості стажу.

Застрахована особа не повинна передавати е-лікарняний роботодавцю для отримання допомоги від ФССУ — після оформлення електронного медичного висновку, яке відбувається автоматично після відкриття лікарняного, працівник має повідомити свого роботодавця будь-яким зручним способом.

З цього моменту і пацієнт, і роботодавець матимуть інформацію щодо відкритого е-лікарняного в особистих кабінетах на сайті Пенсійного фонду. Після закриття е-лікарняного, він стає підставою для призначення матеріального забезпечення і оформлення роботодавцем заяви-розрахунку (в разі допомоги по вагітності та пологах — одразу після відкриття).

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Пацієнти із розладами психіки можуть отримати ліки безкоштовно: подробиці

Допомога на поховання пенсіонерів: хто і коли може отримати гроші

З 1 жовтня в Україні зміняться правила продажу алкоголю: роз’яснення від ДПС

 

To Top