Естонія запрошує українських заробітчан

В Естонії планують почати видавати візи в пріоритетному порядку трудовим мігрантам з України, які хочуть приїхати в країну на сезонні сільськогосподарські роботи, повідомляє NNS, посилаючись на Перший діловий.

Відповідну заяву 13 березня зробив міністр у справах сільського життя Естонії Урмас Круузе. Намір уряду пов’язаний з нестачею працівників в період підготовки полів і посадки.

“Через специфіку галузі не завжди реально знайти співробітників на місці, і в таких випадках компанії дивляться далі – так було вже багато років, і ми бачимо ту ж тенденцію в сусідніх з нами країнах”, – сказав міністр.

Слід зазначити, що в цілому в сільськогосподарській сфері Естонії зайняті близько 13 тисяч осіб, з яких іноземних заробітчан – 1,5-2 тисяч. Велика частина працівників приїжджає в країну в червні, коли настає пора збору врожаїв.

Збір клюкви в Естонії

Нагадаємо, що через труднощі пандемії коронавірусу частина трудових мігрантів зі Східної Європи стала масово повертатися додому.

Раніше повідомлялося, що незабаром в Україні законодавчо зобов’яжуть трудових мігрантів подавати декларацію про доходи. Про це повідомляє голова Державної податкової служби України.

To Top