Купити квартиру в Дніпрі

Скільки українських біженців хочуть повернутися додому і чому не їдуть

Скільки українських біженців хочуть повернутися додому і чому не їдуть

Стало відомо, скільки українських біженців хочуть повернутися додому. Оприлюднено дані опитування, проведеного Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців. Також озвучено важливу причину, чому не повертаються українці.

61% українських біженців хочуть повернутися додому

61% українських біженців мають намір повернутися додому в Україну.

Про це повідомив Філіппо Гранді, Верховний комісар ООН у справах біженців, під час презентації планів ООН щодо гуманітарних потреб і відповідей на потреби біженців на 2025 рік.

“Наша ціль полягає не в тому, щоб ці люди були біженцями назавжди. Ми хочемо створити умови для цих людей, щоб вони повернулися до України. Це те, чого потребує Україна, і це те, чого ці люди бажають. Згідно з результатами опитування, 61% біженців – здається, що мало, але це не настільки мала цифра, – хочуть повернутися до України, як тільки безпека це дозволятиме”, – сказав він

Філіппо Гранді, Верховний комісар ООН у справах біженців

Філіппо Гранді, Верховний комісар ООН у справах біженців

Гранді зауважив, що говорив про це з Премʼєр-міністром Денисом Шмигалем під час свого візиту до Києва. На переконання Верховного комісара ООН, міжнародній організації та державі потрібно буде вирішувати проблеми біженців, які повернуться, як-от їхнє проживання і працевлаштування.

ООН та партнери закликають виділити 3,32 мільярда доларів для підтримки 8,2 мільйона людей, які постраждали від війни в Україні та за її межами, в рамках планів гуманітарних потреб і реагування на потреби біженців на 2025 рік.

Що стримує українських біженців від повернення додому

Окрім безпекового фактору, який нині є вирішальним, українців від повернення додому утримує невирішеність житлового питання. Щоб це виправити, потрібні рішучі кроки з боку держави, спрямовані на розширення програми єВідновлення, зміни у програмі єОселя, а також перегляд житлової політики, яка базується на Житловому кодексі 1983 року.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.

Олена Шуляк

За її словами, від лютого 2022 року за межі нашої держави виїхало майже 7,5 млн українців. Враховуючи те, що за кордон виїжджає найбільш працездатна частина населення, їхнє повернення додому – глобальний виклик для держави.

«Є численні дослідження, результати яких говорять про те, що нині 64% українських мігрантів так і не адаптувалися до життя в країнах тимчасового перебування – вони планують повернутися в Україну, але не можуть визначитись із термінами. Але тільки 6% вимушених українських мігрантів планують повернутися цьогоріч. 10% розраховують це зробити 2026 року або пізніше, але переважна більшість наших громадян зі строками ще не визначилась», – зауважила Олена Шуляк

Вона додала, що нині в українців є три найсильніші бажання – перемога України, наявність роботи вдома, а також житло. При цьому останні два пункти – не менш важливі, ніж безпековий фактор. Тому держава має вжити всіх необхідних заходів, щоб забезпечити житлові потреби своїх громадян, оскільки вони є так би мовити драйвером економіки.

«Житлові проблеми українців, як спричинені війною, так і поглиблені нею, потрібно вирішувати невідкладно – ми не зможемо повернути додому українців, яким на Батьківщині не буде де жити. Люди, які виїхали до ЄС, вже починають вирішувати своє житлове питання там, оскільки в європейських країнах це, як показує практика, реальніше», – із сумом констатувала Олена Шуляк

Парламенарка зазначила, що у контексті житла держава має діяти у трьох напрямах – надважливо продовжувати, зокрема, програму компенсацій єВідновлення, робити більш доступною іпотечну програму єОселя і створити ефективну житлову політику, яка наразі діє ще за умовами Житлового Кодексу 1983 року.

Раніше Новини України НСН писали: Реконструкція: Україна. Гуляйполе – місто на лінії вогню, Нестор Махно, історія і сучасність, архівні фото, спогади

Читайте нас в телеграм: https://t.me/nns_news

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу