Завантажте мобільний додаток сайту

Як стало відомо Nikopolnews, волонтери розкопують позиції Червоної армії та Вермахту часів Другої Світової війни на Нікопольському плацдармі.

Про це пише Depo.Дніпро з посиланням на сторінку волонтерки з Кривого Рогу.

У селі Велика Лепетиха Херсонської області відбуваються розкопки позицій Вермахту 1943-1944 років на Нікопольському плацдармі.

«Що собою являв плацдарм? Довжина його по фронту - 120 км, глибина - 35 км. І на цьому невеликому, в масштабах фронту, «п'ятачку» німці зосередили 52 тис. своїх солдатів і офіцерів і 180 танків. Щільність оборони становила 19 гармат-мінометів і 31 кулемет на один кілометр оборони. Саме німецькі позиції ми і «намацали» в перший день експедиції», – пише у ФБ волонтерка Вікторя Сімкіна.

«В архіві зберігся лист батькам від німецького гірського стрільця Герхарда Етля: «Ви знаєте, скільки кілометрів від Мюнхена до Нікополя? 1698 кілометрів! Я побачив на дорожньому вказівнику, який наші артилеристи поставили на вогневій позиції». Ймовірно мати цікавилася: «що за місто таке - Нікополь?». І не тільки вона. Матері в Мюнхені, Відні, Дюссельдорфі, Шверине, Кенігсберзі, Бреслау і Дрездені задавали ті ж питання. Всі в Німеччині, в кінці 1943 року, знали назву цього міста на Дніпрі», — доповнює Вікторія.

Усе поле, де відбуваються розкопки, всіяне набоями, снарядами та уламками військової техніки. Решти загиблих бійців поки не знайдені.

Волонтери зараз не можуть сказати, уламки чиєї техніки всівають поле.

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі