В Україні більше немає вікових обмежень на безоплатну вакцинацію від кору. Про це Nikoponews дізнався з повідомлення Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити

Зробити щеплення державним коштом тепер можуть діти та всі дорослі.

Раніше безоплатно вакцинуватися від кору могли дорослі до 30 років, які контактували з хворими. Також – люди з груп професійного ризику: медики, освітяни, військові, студенти. Відтепер отримати безкоштовну вакцину можуть дорослі будь-якого віку,

– пояснили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.

Насамперед вакцинуватися треба дорослим, які контактували з хворим на кір. Це слід зробити протягом 72 годин. Щепитися варто й людям, які ніколи не вакцинувалися. Дорослій людині достатньо одного щеплення для формування імунітету проти кору.

У випадку контакту з хворим малятам дозволили щепитися з шести місяців. Така доза не зараховується як перша, а вважається «нульовою». Подальші планові вакцинації потрібно проводити за Календарем профілактичних щеплень: перша доза вакцини – у 12 місяців, друга – у 6 років,

– уточнили в департаменті.  

Зробити щеплення можна в медзакладі, де пацієнт підписав декларацію із сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Вакцинуватимуть безоплатно й приватні лікарі та медзаклади, які підписали договір з Національною службою здоров’я України.

З початку року на кір в Дніпропетровській області захворіли 1066 осіб. Рівень захворюваності в регіоні залишається високим.

Автор: Екатерина Андрус
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!

Догори