Завантажте мобільний додаток сайту

Із Центрального залізничного вокзалу Києва до Херсона вирушив арт-потяг ГогольTrain. Цей проєкт — унікальний приклад, як сучасне українське мистецтво інтегрується у такі буденні речі, як залізниця, йдеться в повідомленні на сайті Укрзалізниці, передає NNS.

Також про це у Фейсбук повідомляють міністр інфраструктури Владислав Криклій та міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

«Інфраструктура і культура єднають людей — ГогольTrain прямує у Херсон, а разом з ним — фестиваль сучасного мистецтва GogolFest DREAM».

Це також спільний проєкт з міністерством культури, і я хочу, щоб таких проєктів було більше.

Ми маємо зосередитись на тому, що нас єднає. А це – музика, театр, сучасне мистецтво. GogolFest , який входить у топ-5 кращих фестивалів Європи, приклад того, якою модерновою і талановитою є Україна»,

— написав Криклій.

Фото: Фейсбук/Владислав Криклій

Фото: Фейсбук/Владислав Криклій

Як пише Олександр Ткаченко, філософія Міністерства культури та інформаційної політики України і GogolFest співпадає:

«Культуру потрібно поширювати: з великих міст привозити у малі. Залучати місцеву мистецьку спільноту, активістів до співпраці, не нав'язуючи щось, а вплітаючи в місцевий контент. Водночас, давати можливість познайомитися з кращими зразками сучасного українського та світового мистецтва регіонам».

Як зазначили в Укрзалізниці, їм було дуже цікаво приєднатися до проєкту Міністерства інфраструктури, Міністерства культури, Офісу президента та,організаторів заходу — GogolFest.

Фото: Фейсбук/Олександр Ткаченко

 У пресслужбі ГогольFest про подію повідомляють наступне. Про це пише Укрінформ:

«Цього разу ми вирушаємо на мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва GogolFest DREAM, який вперше відбудеться у Херсоні з 4 до 6 вересня 2020 року».

Як зазначається, GogolFest DREAM представить театральну, музичну, освітню, візуальну, перформативну та нічну програми. Фестиваль відбудеться, зокрема, на локаціях: Урбан-сад, Набережна біля готелю Фрегат, ХОАДМТ ім. Куліша, вулиця Суворова. Гранд-відкриття фестивалю «І корабель пливе» від режисера Влада Троїцького за участю легендарного гурту DakhaBrakha – на Трофейному мосту у Гідропарку.

У ГогольFest зауважили, що ГогольTrain – це унікальне арт-явище в українському культурному просторі. В центрі потяга – вагони-ресторани, що перетворюються на час поїздки на осередки сучасного мистецтва на колесах. На повному ходу на пасажирів чекають, зокрема, музична та електронна сцени, виставка, перформативне мистецтво.

Фото Укрзалізниця

Довідково: ГогольFest – міжнародний мультидисциплінарний фестиваль. За час існування, з 2007-го до 2020 року, його відвідали 575 тисяч глядачів; на 13 локаціях, у 3 містах відбулося 4 тис. подій, в яких взяли участь 20 500 українських та 1 200 закордонних митців з понад 40 країн світу. ГогольFest увійшов до 20 найкращих фестивалів Європи за рейтингом EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) та отримав офіційний лейбл.

Рекламні блоки на нашому сайті дозволяють нам бути незалежним ЗМІ, а вам – отримувати оперативну і не проплачену ніким інформацію. Переглядаючи рекламу, ви робите свій внесок у розвиток незалежної журналістики України

Копіювати посилання на матеріал

Національна служба новин - Новини України

×

Попередження

JFile::read: неможливо відкрити файл: https://thebest.world/rss
×

Повідомлення

Failed loading XML...