Купити квартиру в Дніпрі

18 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

18 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Сьогодні 18 листопада 2024 року. День сержанта Збройних Сил України. День Міккі Мауса. Православні вшановують пам’ять святих мучеників Платона й Романа. Залишилося 43 дні до Нового року. Це понеділок, і на цей день припадає 999-й день повномасштабної війни в Україні.

18 листопада – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.

18 листопада – яке сьогодні церковне свято

18 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

18 листопада в церковному календарі – день пам’яті святих мучеників Платона й Романа.

Святий Платон народився в місті Анкірі (сучасна Анкара, Туреччина) і був відомий своєю відданістю християнській вірі. У часи гонінь на християн його заарештували і змусили відмовитися від віри. Однак, Платон залишився непохитним і, відмовившись принести жертву язичницьким богам, був страчений. Святий Роман був дияконом церкви в Кесарії Палестинській (сучасна Ізраїль). Під час гонінь на християн він відкрито виступав проти поклоніння язичницьким богам і за це його також було заарештовано та піддано жорстоким тортурам. Роман залишився вірним Христу до самого кінця і прийняв мученицьку смерть.

18 листопада у світі

День Незалежності Латвії

18 листопада Латвія відзначає своє головне свято – День незалежності. Це країна у Північній Європі, омивається Балтійським морем, столицею є місто Рига. Важливу державну подію святкують починаючи з 1918 року, коли у Національному театрі Риги було проголошено про створення Латвійської Республіки.

Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики

Щорічно у листопаді проводиться Всесвітній тиждень обізнаності про  антибіотики, починаючи з 2020 року встановлено фіксовану дату – з 18 по 24 листопада.

Всесвітній день запобігання та зцілення від сексуальної експлуатації, жорстокого поводження та насильства над дітьми

Сексуальна експлуатація, зловживання та насильство над дітьми є серйозною проблемою, яка зачіпає мільйони дітей у всьому світі. Визнаючи нагальність подолання цієї кризи, Організація Об’єднаних Націй проголосила 18 листопада Всесвітнім днем запобігання сексуальній експлуатації дітей, жорстокому поводженню з ними та насильству над ними і зцілення від нього.

Міжнародний день устриць

Міжнародний день устриць (International Oyster Day) – це не просто кулінарна подія, а ще й прородоохоронна, яка віддає данину поваги устрицям, маленьким молюскам, які займають важливе місце в кулінарних культурах по всьому світу, а також є значимим представником природи, що потребує захисту.

День Міккі Мауса

Щороку в День Міккі Мауса, веселого і вічного персонажа, який став синонімом компанії Волта Діснея, відзначають День народження Міккі й Мінні Маусів. Цей особливий день, який припадає на 18 листопада, відзначає річницю першої появи Міккі на екрані в 1928 році. Шанувальники по всьому світу збираються разом, щоб вшанувати мишеня, з якого все почалося.

18 листопада в Україні

День сержанта Збройних Сил України

18 листопада кожного року Україна відзначає День сержанта Збройних Сил.

Іменини 18 листопада

  • Микола, Платон, Роман.

Талісманом людини, народженої 18 листопада є опал. Здавна цей камінь допомагає розвинути інтуїцію та творчість. Наші предки вважали, що опали захищають свого власника від негативного впливу ззовні.

18 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Традиції, заборони, прикмети 18 листопада

У народі прозвали 18 листопада свято Платон і Роман Зимовказівники. Вважається, яка погода встановиться в цей день, такою буде і вся зима – “Платон та Роман кажуть зиму нам”.

Традиційно святим Роману і Платону моляться за добробут в родині. Також просять пережити зиму без проблем, виростити гарний урожай. Святих шанують як помічників у грошових справах – до них звертаються з проханнями про матеріальне благополуччя. Також святі Платон і Роман оберігають подружній союз.

У народі день вважається сприятливим для повсякденних справ, можна займатися виробами, рукоділлям, пранням. Також за старих часів вірили, що для того, щоб у сім’ї були спокій і достаток, то сьогодні потрібно їсти тільки з дерев’яного посуду. А щоб вберегтися від нечистої сили, наші предки робили дерев’яні обереги.

Крім того, у минулі часи цього дня дівчата молились про наречених і просили у Всевишнього хорошого чоловіка. Погоду визначали так: якщо стелиться туман – буде тепло, а якщо іній на деревах, потрібно готуватись до морозу. З цього часу починають міняти шубку зайці-біляки, білки, ласки.

Ще прикмети 18 листопада:

  • навколо місяця світло — до снігопаду;
  • завірюха за вікном — на Масницю буде багато снігу;
  • погода вказує, якою вона буде взимку;
  • побачити комара чи муху — до відлиги.

Що не можна робити 18 листопада:

  • Не можна лінуватися, байдикувати.
  • Не слід вживати м’ясну їжу, пити алкоголь.
  • Забороняється лаятися і сваритися.

18 листопада в історії

Визначні події

внаслідок вибуху метану на орендному підприємстві «Шахта ім. О. Ф. Засядька» (Донецьк) загинули 100 гірників

Внаслідок вибуху метану на орендному підприємстві «Шахта ім. О. Ф. Засядька» (Донецьк) загинули 100 гірників

  • 1626 — У Римі Папа Римській Урбан VIII освятив собор святого Петра, нині резиденцію всіх Пап.
  • 1883 — У США введено єдину систему визначення часу: доти кожне місто самé встановлювало собі час.
  • 1918 — Проголошено незалежність Латвійської Республіки; першим главою уряду обрано Карліса Улманіса.
  • 1928 — на екрани вийшов мультфільм «Пароплавчик Віллі» виробництва компанії Волта Діснея. Цей день вважають днем народження Міккі Мауса — символу компанії.
  • 1932 — вийшла Постанова ЦК КП(б)У «Про заходи щодо посилення хлібозаготівель», згідно з якою за невиконання планів хлібозаготівель сільські господарства каралися натуральними штрафами, тобто конфіскацією 15-місячної норми м’яса, і Постанова Політбюро ЦК КП(б)У «Про ліквідацію контрреволюційних гнізд та розгром куркульських груп».
  • 1933 — об’єднаний пленум Центрального комітету та Центральної контрольної комісії КП(б)У розглянув питання про «український націоналістичний ухил» і прийняв постанову про припинення політики українізації.
  • 1935 — розпочався Варшавський процес над групою членів ОУН. Закордонна й місцева преса подавала реферовані промови обвинувачених, які зуміли схилити на свій бік багатьох симпатиків (завершився 13 січня 1936).
  • 1978 — в джунглях Гаяни близько 1000 учасників секти «Храм Народів» покінчили життя самогубством
  • 2007 — внаслідок вибуху метану на орендному підприємстві «Шахта ім. О. Ф. Засядька» (Донецьк) загинули 100 гірників (ще один згодом помер у лікарні).

Народилися 18 листопада

  • 1744 — Нестор Амбодик-Максимович, український вчений-енциклопедист, один з основоположників наукового акушерства, фітотерапії, ботаніки.
  • 1847 — Володимир Навроцький, український вчений-економіст, статистик i публіцист.
  • 1859 — Кость Левицький, український правознавець, історик, письменник, перекладач, голова Державного секретаріату ЗУНР, засновник і голова Національної Ради у Львові (1941).
  • 1886 — Софія Альбіновська-Мінкевич, українська художниця, майстриня малярства та графіки.
  • 1913 — Георгій Майборода, український композитор, автор опер («Мілана», «Арсенал», «Ярослав Мудрий», «Тарас Шевченко»), симфоній і симфонічних поем («Лілея», «Каменярі»), пісень і романсів.
  • 1921 — Дмитро Міщенко, український письменник, кандидат філологічних наук, лауреат Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка (1993).

Померли 18 листопада

  • 1683 — Інокентій Ґізель, архімандрит, український церковний полеміст, імовірний автор «Синопсису» — першого нарису історії України, ректор Могилянської Академії.
  • 1827 — Вільгельм Гауфф, німецький письменник-казкар.
  • 1922 — Марсель Пруст, французький письменник, один з родоначальників модернізму в літературі («В пошуках втраченого часу»).
  • 1952 — Поль Елюар, французький поет-сюрреаліст.
  • 1996 — Зиновій Гердт, радянський актор театру та кіно.
  • 2017 — Малькольм Янг, рок-музикант, відомий як засновник і ритм-гітарист австралійської рок-групи AC/DC.

Можливо, вам також буде цікаво: Постать дня: 17 листопада народився Казимир Шептицький, який врятував сотні дітей і був репресований радянською владою

Наш Телеграм

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу