Якнайшвидше прийняти Україну до НАТО і надати далекобійні ракети. Про це йдеться у тексті резолюції, ухваленій парламентською асамблеєю НАТО. А голова військового комітету НАТО заявив про можливі превентивні удари Альянсом по території РФ.
«Новини України – НСН» розповідають, що про все це відомо.
Якнайшвидше прийняти Україну до НАТО і надати ракети
Парламентська асамблея НАТО виступила із заявою про незмінну підтримку України та закликала уряди країн Альянсу якнайшвидше прийняти Україну у військовий блок.
Крім того, НАТО закликали забезпечувати своєчасне постачання Україні боєприпасів та сучасних систем озброєння, включаючи системи ППО, високоточну зброю великої дальності та багатоцільові винищувачі. Про це йдеться у заяві парламентської асамблеї НАТО.
Така допомога Україні має надаватися доти, доки вона стикається з російською агресією або її загрозою. Уряди країн НАТО також мають визнати право України завдавати ударів по законних військових об’єктах на території Росії відповідно до принципів самооборони ООН, – йдеться у заяві
Зокрема, документ закликає члени Альянсу надати Україні ракети середньої дальності, здатні бити на відстань 1000-5500 кілометрів.
Про це також пише і народний депутат і голова української делегації Єгор Чернєв.
Так, у тексті документа пропонують «надати Україні всі засоби, зокрема ракети середньої дальності, для захисту та стримування подальшої агресії» росії.
За словами Чернєва, йдеться про ракети дальністю 1000-5500 кілометрів, які можуть завдавати ударів на стратегічну глибину противника. Такими, зокрема, є ракети Tomahawk.
«Українській делегації вдалося переконати західних колег підтримати мою пропозицію і включити цей пункт до резолюції чергової сесії Асамблеї», — сказав депутат і пояснив, що цей пункт у резолюції «створює юридичне підґрунтя» для рішення країн-членів НАТО про передачу таких ракет
Крім того, в тексті резолюції закликали підтримувати План перемоги президента України Володимира Зеленського та «формулу миру» й «залишатися вірними принципу “нічого про Україну без України”».
Росія – загроза безпеки союзників
У резолюції, ухваленій на щорічній сесії Парламентської асамблеї НАТО в Монреалі (Канада) йшлося і про те, що Росія залишається найзначнішою і найпрямішою загрозою безпеці союзників. Також в Альянсі попередили, що ця загроза збережеться у довгостроковій перспективі.
У зв’язку з цим у НАТО закликали найближчими місяцями розробити загальний стратегічний підхід до Росії, зосередившись на повній підготовці Альянсу до стримування та протидії агресивним діям РФ у всіх напрямках.
Водночас парламентська асамблея НАТО ‘висловила співчуття’ з приводу ролі Китаю як посібника війни Росії проти України та змови між автократичними режимами в Росії, Китаї, Ірані, Північній Кореї та Білорусі.
‘Військове співробітництво, що росте, між автократичними режимами в Москві, Пекіні, Тегерані і Пхеньяні особливо зосереджено на обміні можливостями і ноу-хау в області ракет і безпілотників. Ця співпраця поширюється на недержавних суб’єктів, ще більше загострюючи існуючі конфлікти та звичайні та ядерні ризики по всьому світу”, – йдеться у резолюції
Превентивні удари по Росії
НАТО завдасть превентивних високоточних ударів по пусковим установкам Росії, якщо почнеться конфлікт із країною-агресором. Це буде розумною відповіддю на агресію, але країни Альянсу не атакуватимуть першими.
Про це заявив голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер під час дискусії у European Policy Centre. За його словами, він дуже радий, що в Альянсі порушили питання далекобійності.
Бауер зазначив, що на тлі загрози з боку Росії країнам НАТО необхідно більше інвестувати у протиповітряну оборону, а також у далекобійні можливості.
Це потрібно для того, щоб НАТО мало найкращі можливості завдати удару по пусковим установкам РФ.
Я маю на увазі, що раніше ідея полягала в тому, що ми – оборонний альянс, тому ми сидітимемо і чекатимемо, доки на нас не нападуть. І тоді, коли на нас нападуть, ми зможемо збити ракети, які прилетять до нас. Але розумніше не тільки це робити, а й атакувати стрілка, який знаходиться в Росії, якщо Росія нападе на нас, пояснив генерал
Він наголосив, що країнам НАТО необхідно знищувати системи озброєнь, які використовуються для удару по країнах Альянсу.
‘І, звичайно, оскільки ми є оборонним союзом, нам доведеться взяти на себе перший удар’, – уточнив він
Війна в Україні вступає у критичну стадію
Війна в Україні вступає у критичну стадію. Про таке заявив міністр оборони Британії Гілі
Він вважає, що підтримку України слід подвоїти, а спільна позиція п’яти найпотужніших у військовому плані держав Європи дозволить стримати розширення агресії рф, а саме за рахунок Велико Британії, Польщі, Італії, Франції та Німеччини.
Міністр додав, що вони разом із союзниками підготували вже 50 000 українських військових, та нагадав, що минулого тижня Велика Британія взяла на себе подальші зобов’язання щодо допомоги Україні.
Ще новини України і світу: «Будемо заздалегідь попереджати»: Путін зробив заяву щодо удару по Дніпру