Купити квартиру в Дніпрі

Трамп сказав, що розуміє Путіна, виклав мапу США з Канадою і претендує на Гренландію

Трамп сказав, що розуміє Путіна, виклав мапу США з Канадою і претендує на Гренландію

Обраний президент США Дональд Трамп останніми днями зробив низку скандальних заяв і вчинків, які змушують хвилюватися багатьох у світі. Зокрема, він заявив, що розуміє Путіна. І продовжує робити провокативні заяви щодо Канади, Гренландії, а також Панамського каналу.

Новини України – НСН” розповідають, що про це все відомо.

Трамп сказав, що розуміє Путіна

Трамп сказав, що розуміє Путіна, виклав мапу США з Канадою і претендує на Гренландію

Обраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп сказав, що розуміє почуття Путіна щодо членства України в НАТО, та переклав відповідальність за розвʼязування війни на свого попередника Джо Байдена. Це була його відповідь на запитання журналістів під час пресконференції у Флориді, де обраний президент США зараз перебуває.

Дональд Трамп не вперше звинувачує чинного президента США Джо Байдена у потуранні війні в Україні, замість того, щоб зупинити її. Але про те, що “розуміє почуття Путіна”, обраний президент заявив уперше після обрання. Розмірковуючи про причини початку війни, Трамп заявив, що на напад Путіна спровокувало можливе членство України в НАТО, яке Байден нібито пообіцяв Києву.

“Великою мірою проблема полягає у тому, що Росія за багато років до того, як Путін сказав, що НАТО не повинно бути в Україні, про це йшлося, ніби це само собою зрозуміле. Аж раптом Байден сказав: “Ні, вони повинні мати можливість приєднатися до НАТО. А отже Росії матиме когось прямо у себе на порозі, і я можу зрозуміти їхні почуття з цього приводу”, — заявив Дональд Трамп

Також Трамп напередодні заявив, що сподівається зустрітися із Путіним досить швидко після інавгурації, бо робити це до — неправильно. На уточнююче запитання сказав, сподівається це буде значно раніше, аніж за півроку.

Водночас стало відомо, що майбутній спецпредставник Трампа Кіт Келлог відклав свій візит в Україну та деякі країни ЄС. Він мав приїхати до інавгурації, але, як повідомляють джерела Reuters, цю поїздку вирішили відкласти на час, коли нова адміністрація США офіційно стане до керма.

Виклав мапу США з Канадою

На цьому резонансні висловлювання та дії Трампа не обмежилися.

Так, сьогодні він оприлюднив фотографії двох карт, на котрих Канаду позначено як частину США. Відповідні пости він опублікував у мережі Х 8 січня.

Трамп укотре натякає на ймовірність входження Канади до складу США. У своїй першій публікації він розмістив карту, на якій території США й Канади позначено одним кольором із підписом “Сполучені Штати”.

Трамп сказав, що розуміє Путіна, виклав мапу США з Канадою і претендує на Гренландію

GgvUkkVWAAAKtCE

Раніше він нібито жартома пропонував Канаді стати 51-м штатом США

Претензії на володіння Гренландією

Трамп сказав, що розуміє Путіна, виклав мапу США з Канадою і претендує на Гренландію

Також Тррамп вкотре повторив, що хоче отримати контроль над островом Гренландія, яка належить Данії, бо це, мовляв, потрібно для національної безпеки США, а також Панамським каналом, і пообіцяв перейменувати Мексиканську затоку на Американську.

Раніше у своїй соціальній платформі Truth Social Трамп похвалив Гренландію, назвавши її «неймовірним місцем» і пообіцяв «ЗРОБИТИ Гренландію ЗНОВУ ВЕЛИКОЮ!».

«Люди отримають величезну користь, якщо і коли вона стане частиною нашої нації», – написав він

7 січня, відповідаючи на запитання журналіста, Трамп не дав обіцянку не застосовувати військову силу для контролю над Гренландією та пригрозив Данії економічним тиском.

7 січня 2025-го Дональд Трамп-молодший відвідав Гренландію з неофіційним візитом.

«Ми хочемо зустрітися з людьми. Вони здаються чудовими», — сказав він у своєму подкасті Triggered за кілька днів до поїздки

Офіційних зустрічей не було

23 грудня 2024-го Трамп написав у Truth Social:

«володіння і контроль над Гренландією є абсолютною необхідністю»

Муте Егеде, прем’єр острова, який має автономію від Данії, одразу відповів, що Гренландія не продається.

Коментуючи зазіхання 47-го президента США Дональда Трампа на Гренландію, глава Міністерства закордонних справ (МЗС) Франції Жан-Ноель Барро заявив, що Європейський союз (ЄС) не зазнає атак на свої кордони.

Чому США мріють про Гренландію

Гренландія, найбільший острів світу з населенням в 57 тис. осіб, вже вдруге привернула увагу новообраного президента США Дональда Трампа.

У серпні 2019 року президент Дональд Трамп вже висловлював зацікавленість у придбанні Гренландії. Він назвав цю ідею «великою угодою з нерухомістю». Данія і Гренландія рішуче відкинули цю пропозицію. Тоді прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен назвала її «абсурдною», а гренландські чиновники підкреслили свою автономію. У відповідь Трамп раптово скасував запланований державний візит до Данії та назвав поведінку Фредеріксен «огидною».

До речі, ця ідея не нова. У 1946 році США пропонували Данії $100 млн золотом за Гренландію. Вашингтон отримав відмову, але разом з нею й оборонний договір, що дозволив розмістити військові бази на острові. Серед них авіабаза Пітуффік, найпівнічніший об’єкт американської армії на планеті. Ця база стратегічно важлива з перших років Холодної війни, тут знаходиться система раннього попередження про запуск міжконтинентальних балістичних ракет.

У свіжому інтерв’ю колишній радник з нацбезпеки Трампа Джон Болтон зазначив, що Гренландія має стратегічне значення для США через свою роль в охороні Північної Атлантики та Арктики.

Сьогодні п’ять країн (США, Канада, Данія, Норвегія, росія) мають претензії на економічні зони в Арктиці, а Китай намагається розширити вплив, прагнучи стати арктичною державою через зміни клімату та нові морські шляхи.

Експерти погоджуються, що Гренландія є як важливою безпековою точкою для контролю над Арктикою, важливість якої має зрости в майбутньому, так і скарбницею корисних ресурсів.

Нерозвідані ресурси нафти і газу острова оцінюються як треті за величиною в Арктиці. Найцікавіше, що з 50 мінералів, визначених США як «критичні», 37 знайдені в Гренландії в помірних або великих кількостях. Сюди входять родовища рідкоземельних елементів, що життєво важливі для різноманітних життєво необхідних промислових, енергетичних та військових застосувань. В галузі їх видобування наразі домінує Китай. Пекін нещодавно нагадав про це Вашингтону, запровадивши експортний контроль.

Згідно з дослідженням Інституту Брукінга, КНР наразі видобуває близько 60% рідкоземельних елементів у світі і переробляє 85% з них. Тому Вашингтон активно шукає можливості по всьому світу включно з Гренландією та Канадою – іншим фігурантом промов Трампа про американського «губернатора Трюдо» та «51-й штат».

Раніше ми повідомляли: Що сказав Зеленський в інтерв’ю Фрідману: головні тези

А також: Трюдо подав у відставку – хто стане його наступником та що це означає для України

Головні новини України і світу – ТУТ

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу