Купити квартиру в Дніпрі

США запровадили масштабні санкції проти російських нафтосервісних компаній

США запровадили масштабні санкції проти російських нафтосервісних компаній

США запровадили масштабні санкції проти російських нафтосервісних компаній. Вони обіцяють бути чи не найжорсткішими за весь час і боляче вдарити по РФ і не тільки.

США запровадили санкції проти понад 30 російських нафтосервісних компаній. Також обмеження торкнулися і сербської компанії, яка пов’язана з “Газпром нефть”.

Про це «Новини України – НСН» повідомляють з посиланням на сайт уряду США та Міністерство фінансів США.

Санкції проти російських нафтосервісних компаній: що відомо

Сьогодні Міністерство фінансів США вжило радикальних заходів для виконання зобов’язань G7 щодо скорочення російських доходів від енергоносіїв, включаючи блокування двох великих російських виробників нафти.

Сполучені Штати оголосили про нові санкції, що стосуються більш ніж 30 російських нафтосервісних компаній. До списку потрапили:

  • “РН-Буріння” (структура “Роснефти”);
  • “Технології ОФС” (об’єднує колишні активи Baker Hughes в Росії),
  • “РН-ГРП”,
  • “РН-Сервіс”,
  • “РН-Ванкор”,
  • “Ачімгаз”,
  • “Газпром Шельфпроект”,
  • “Атлас ННБ”,
  • “ФракДжет-Волга”,
  • “Інвестгеосервіс”,
  • “Нафтагаз-Буріння”,
  • “Петро Велт Технолоджис”,
  • “ТНГ-Групп”;
  • “УДС Нафта”.

“Сполучені Штати вживають радикальних заходів проти основного джерела доходів Росії для фінансування її жорстокої та незаконної війни проти України”, – заявила міністр фінансів Джанет Л. Єллен

Санкції також торкнулися сербської компанії NIS, яка є “дочкою” “Газпром нефти”.

За даними Мінфіну США, в результаті сьогоднішньої дії все майно та інтереси у власності підсанкційних осіб, які знаходяться в Сполучених Штатах або у володінні чи під контролем осіб із США, заблоковано.

Що зміниться?

У своєму матеріалі видання Reuters писало, що США запроваджують масштабні санкції проти російської нафтової галузі, включаючи 180 суден та провідні компанії.

Сполучені Штати запроваджують найжорсткіші санкції щодо російської нафтової промисловості, йдеться у поширеному серед трейдерів Європи та Азії документі Казначейства США. На тлі повідомлень про санкції у п’ятницю світові ціни на нафту зросли на 3%.

У санкційному списку фігурують близько 180 суден, десятки трейдерів, дві великі нафтові компанії та деякі високопоставлені керівники російської нафтової галузі.

Вашингтон вводить обмеження проти двох найбільших нафтових компаній “Газпром нафта” і “Сургутнефтегаз”, а також провайдерів страхування суден “Інгосстрах” та “Альфастрахування”, які страхують більшість суден, що постачають російську нафту до Індії, йдеться в документі.

Санкції, введені проти росії за війну в Україні, призведуть до серйозних перебоїв в експорті російської нафти основним покупцям – Індії та Китаю, заявили джерела в російській нафтовій торгівлі і в індійській нафтопереробці.

Зазначається, що на тлі повідомлення про запровадження санкцій ф’ючерси на нафту марки Brent зросли в Лондоні до 80,54 долара, що є найвищим показником із жовтня.

Нафтопереробні компанії Індії та Китаю стали найбільшими покупцями російської нафти після того, як США, Європейський союз та їхні союзники запровадили санкції проти російської енергетичної галузі після вторгнення оосії в Україну 2022 року. Росія перекачує близько 10 % світового обсягу нафти.

Російські компанії пристосувалися купувати власний флот танкерів і страхувати їх у росії, а не через західну систему страхування суден.

Досі сотні суден і багато російських нафтотрейдерів уникали найжорсткіших американських санкцій, оскільки адміністрація Байдена намагалася знайти баланс між необхідністю посилення заходів і ризиком зростання світових цін на нафту.

США запровадили масштабні санкції проти російських нафтосервісних компаній

Тим часом просто зараз біля берегів Німеччини дрейфує танкер із російською нафтою.

Нефтетанкер Eventin втратив управління і повільно рухається на північ від острова Рюген у Балтійському морі. На його борту знаходиться близько 99 тисяч тонн нафти.

Відомо, що судно завантажило нафту в російському порту Усть-Луга і вирушило в дорогу 6 січня. Кінцевим пунктом призначення мав стати порт Саїд у Єгипті.

Танкеру Eventin 18 років, і він є частиною так званого російського тіньового флоту. З його допомогою Росія обходить західні санкції, запроваджені через війну в Україні.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли: Ще один цвях в труну путіна від Байдена – ціллю стануть танкери РФ

А також: Допомога КНДР для Росії – Північна Корея збільшила постачання зброї до РФ

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу